Słuchawki Beyerdynamic DT 770 Pro – recenzja słuchawek przewodowych

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Jak naprawić słuchawki

Dziś przedstawiam wam słuchawki przewodowe Beyerdynamic DT770 Pro. Wbrew ogólnie panującym trendzie na słuchawki bezprzewodowe, warto się przyjrzeć bliżej słuchawkom z przewodem. Można nawet pokusić się o opinie, że są to słuchawki kultowe bo bardzo dobrze znane już od wielu lat na rynku. Wyrobiły sobie bardzo dobrą opinie jako słuchawki dla bardziej wymagających słuchaczy. Bardzo często są używane są przez profesjonalistów jako słuchawki studyjne.

Tutaj sprawdza się powiedzenie o niemieckim wykonaniu. Jest ono dokładne i solidne. Beyerdynamic zna się na na sprzęcie audio, ponieważ działa na rynku od 1924 roku.

Najważniejsze informacje:

  • słuchawki wokółuszne zamknięte
  • przewodowe
  • impedancja 80 ohm
  • pasmo przenoszenia to 5 Hz -35 kHz
  • kabel z minijack 3.5mm oraz dużym 6.3mm

Wygląd oraz jakość słuchawek Beyerdynamic BT770 Pro

Na początku oceniając wygląd, widzimy że są ładnie wykonane. Muszle słuchawek są pokryte ciekawym, lekko chropowatym plastikiem ale dobrej jakości i fajnie wyglądającym.  Po środku przechodzi napis “BT 770 PRO” oraz z podana impedancją wyrażona w Omach(w tym przypadku 80 Ohm).

Obicia nauszników są bardzo charakterystyczne. Nie tak jak w większości słuchawek, obite skórą lub materiałem skóropodobnym. Tutaj mamy do czynienia z welurem. Ciekawe to rozwiązanie i bardzo przyjemne w dotyku. Z opinii wynika, że jest ono wytrzymałe i potrafi służyć przez lata. Same nauszniki są wystarczająco duże aby pomieścić całe uszy, nawet te duże. Głębokość ich też jest spora. Nasze ucho swobodnie się w nich znajduje, nie będąc w żaden sposób uciskane.

Pałąk łączący obie słuchawki obity jest skórą. Ciekawe jest to, że można ją w wygodny sposób odpiąć i wymienić. Od dołu wyścielony jest miękką gąbką i to w zasadzie na całej długości aby przyjemniej spoczywały na głowie. Oczywiście długość pałąka jest regulowana i każdy znajdzie odpowiednie ustawienie dla siebie. Pałąk można rozciągnąć bez obawy, że nam pęknie, jest bardzo elastyczny.

Komfort

BT 770 Pro są niewiarygodnie wygodne. Noszenie ich to po prostu bajka. Można mieć je na głowie przez długie godziny i nie poczujemy nigdzie ucisku. Stworzone są do długiego nieprzerwanego użytkowania. Rodzaj wokółusznych słuchawek zapewnia przestrzeń dla ucha w dodatku świetne wykonanie składa się na ten wyjątkowy komfort.

Duże, miękkie nauszniki dobrze pasywnie wytłumiają hałas otoczenia, nawet robią to lepiej niż większość słuchawek tego typu. Dzięki temu możemy bardziej cieszyć się muzyką. Nie ma tutaj aktywnej redukcji hałasu bo te słuchawki raczej mają służyć do delektowania się muzyką, a nie skupianiu się na ciszy.

Ten model Beyerdynamic jest raczej przeznaczony do słuchania w domu niż do podróży. Niestety słuchawki nie są składane w żaden sposób który ułatwiłby ich wygodne przenoszenie.  

Kabel który wychodzi od słuchawek zakończony jest standardowo minijack 3.5mm ale w zestawie dostajemy wkręcaną przejściówkę na dużego jack’a 6.3mm.

Brzmienie DT 770 PRO

Brzmienie! No właśnie dźwięk to kluczowy aspekt tych słuchawek DT 770 PRO. Jest to sprzęt dla osób które zwracają większą uwagę i mają większe wymagania od słuchawek. Jak wiadomo jest to bardzo osobiste doznanie. Ale jednak większość użytkowników słyszy wyraźnie, że w ich brzmieniu jest coś więcej.

Ogólnie oceniając ich brzmienie jest rewelacyjne. Bas jest świetny, schodzi nisko i można się pokusić o opinie, że odtwarzany jest perfekcyjnie. Potrafi być potężny kiedy trzeba.Tak samo środek czyli np. wszystkie wokale są idealne.  W tych dwóch pasmach czyli basie i środku Beyerdynamic DT 770 Pro najlepiej się spisują. Jeśli chodzi o wysokie tony to też jest dobrze ale nie aż tak jak w niskich i średnich. Potrafią być one ostre.

Świetne jest to, że bardzo wyraźnie słychać w nich detale i separację poszczególnych dźwięków. Ciężko byłoby znaleźć drugi taki model który dał by taka jakość dźwięku za taką cenę.

Czy warto kupić Beyerdynamic DT770 Pro?

Zdecydowanie tak! Sprawdzając opinie w sklepach i na forach, w zdecydowanej większości wszyscy chwalą te słuchawki. W mojej opinii nie jest inaczej, uważaj że są świetne. Największą zaletą DT 770 Pro jest dźwięk i komfort noszenia. Tak samo cena jest bardzo przystępna. Oczywiście w tej cenie możemy znaleźć wiele równie świetnych modeli słuchawek ale żaden nie daje takiej jakości dźwięku.

Cenę możesz sprawdzić tutaj:

Wersja 32 Ohm https://www.ceneo.pl/24321037#crid=263334&pid=18423

Wersja 80 Ohm https://www.ceneo.pl/28521030#crid=263335&pid=18423

Wersja 250 Ohm https://www.ceneo.pl/1142281#crid=263336&pid=18423