EDIFIER W830BT – Recenzja słuchawek bluetooth

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Jak naprawić słuchawki
Edifier W830BT bezprzewodowe słuchawki

Edifier w830bt łączą w sobie wszystkie pożądane cechy nowoczesnych słuchawek. Są bezprzewodowe, mają bardzo długo trzymająca baterię, brzmią świetnie, przesyłają dźwięk w wysokiej rozdzielczości za pomocą kodeka AptX oraz przyzwoicie wyglądają.

Więc jeśli szukasz dobrych jakościowo słuchawek bezprzewodowych, w dobrej cenie to czytasz właściwą recenzję.

Już na początku trzeba wspomnieć o baterii bo jest to coś niespotykanego. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 95 godzin(!) co delikatnie mówiąc robi duże wrażenie.

Najważniejsze informacje:

  • słuchawki wokółuszne
  • bezprzewodowe
  • 95 godzin pracy na jednym ładowaniu
  • NFC
  • bluetooth 4.1 z AptX
  • konstrukcja składana
  • etui dołączone do zestawu

Jakość wykonania i wygląd

Jakość wykonania Edifier W 830 BT stoi na dobrym poziomie. Plastiki robią wrażenie trwałych, a obicia z materiałów są miękkie i przyjemne w dotyku.

Wygoda noszenia to duży plus dla tego modelu. Nauszniki nie uciskają, zarazem dobrze przylegające do głowy. Pałąk łączący obie słuchawki jest dostatecznie elastyczny aby można było swobodnie go wyginać przy zakładaniu na głowę. Opiera się o nią nie powodując dyskomfortu.

Przez to nawet długie godziny słuchania muzyki, miną nam bez poczucia zmęczenia. A jak dobrze wiemy, te słuchawki potrafią grać naprawdę długo.

Wyglądają na solidne i dobrze wykonane słuchawki. Prezentują się jako klasyczne, eleganckie słuchawki w kolorze czarnym wraz z srebrnymi obramowaniami. Nadaje im to gustownego wyglądu. Nie są na pewno krzykliwym “dodatkiem” na głowę, a raczej rzeczą która się wpasuje do ogólnego wyglądu. Są to słuchawki wokółuszne więc już z zasady to większa konstrukcja, a jednak nie robią wrażenia wielkich.

Komfort używania słuchawek Edifier W830BT

Słuchawki wokółuszne są chyba najbardziej wygodne ze wszystkich rodzajów słuchawek, a jeśli są dobrze wykonane i miekkie to już wogóle bajka.

Tak właśnie mamy tutaj. Nauszniki są bardzo miękkie co w połączeniu z nie przesadzonym ich dociskiem do głowy daje bardzo przyjemny efekt. Ważą niewiele bo niecałe 270g. Nosi się je bardzo przyjemnie co niezwykle przypadło mi do gustu. Jest to bardzo ważny aspekt, w szczególności jeśli połączymy to z długością grania na jednym ładowaniu. Można ich słuchać przez cztery dni i noce bez przerwy, więc wygoda się przyda.

Jako że są to słuchawki wokółuszne zamknięte to wygłuszają nam całkiem fajnie hałasy z otoczenia.

W słuchawce znajduje się wejście na mini jack 3.5mm, a zaraz obok wejście na kabel micro USB z lekko irytującą zaślepką, która nie sprawia wrażenia trwałej.

Na drugiej słuchawce znajdują się przyciski do sterowania muzyka. Łatwo je znaleźć palcem na słuchawce co jest na plus.

Edifier W830 BT

Bluetooth oraz NFC

Bluetooth działa przyzwoicie. Jest w wersji 4.1 – jest to dobra wiadomość. Deklarowana odległość słuchawek od np. telefonu to 10 metrów. Jednak sporadycznie zdarzają się lekkie przerwania w transmisji gdy odchodzimy trochę dalej. Wiele osób wspomina, że problemy te potrafią się pojawić w odległości większej niż 5 metrów.

Do szybkiego połączenia do dyspozycji mamy NFC czyli szybkie parowanie urządzeń. Jeśli Twój telefon obsługuje NFC to wystarczy go przyłożyć do słuchawki i już mamy gotowe połączenie.

Ważna i przydatną funkcją jest możliwość sparowania dwóch użądzeń naraz.

Słuchawki składane wraz z etui

Dla większej ergonomii oraz naszej wygody, nauszniki można skręcić w kierunku ciała lub złożyć aby zajmowały mniej miejsca.

Jeśli chodzi o wygodę w ich transporcie oraz ochronę przed przypadkowym zniszczeniem, producent zadbał o eleganckie etui, w którym zapakowane są słuchawki. Jest ono solidne i dobrze wykonane.

Dźwięk W
Edifier w830bt

Brzmienie tych słuchawek jest zaskakująco dobre jak na tą półkę cenową. Bas jest podkreślony ale nie przesadzony, absolutnie nie przytłacza i nie zagłusza reszty. Jest on głęboki i słychać różnice między poszczególnymi jego brzmieniami. Myślę, że ta ilość basu która się z nich wydobywa będzie odpowiednio zadowalająca dla większości.

Średnie tony grają gładko i słychać separacje pomiędzy dźwiękami.

Wysokie tony brzmią także gładko i nie są męczące.

Pod względem odsłuchu jest tu bardzo przyjemnie i nadają się do większości gatunków muzycznych, nie faworyzując zbytnio żadnego z zakresów.

Bateria

Trzeba to wyjaśnić już na wstępie, że nie jest to żadna pomyłka ani jakaś gruba przesada. Słuchawki Edifier W830BT wytrzymują na jednym ładowaniu aż 95 godzin. Nie ma w tym nic przesady i jest to fakt. To cztery doby grania non stop. Cieżko je z czymś porównać. Topowe słuchawki Sony WH-1000XM3 bez włączonego ANC wytrzymują do 38 godzin, gdzie to porównywać do 95! Daje to jakieś wyobrażenie o tym z czym tu mamy do czynienia.

Włączone słuchawki w czasie czuwania mogą wytrzymać do 1500 godzin. Szaleństwo!

Czy warto kupić słuchawki EDIFIER W830BT?

W830BT to model słuchawek dla ludzi którzy lubią słuchać muzyki i szukają dobrego brzmienia. Nie jest to oczywiście produkt dla audiofili lecz dla osób zwracających uwagę na dźwięk bez doszukiwania się w nim czegoś co trudno opisać nawet słowami.

Szukając wygodnych słuchawek bezprzewodowych wokółusznych z rewelacyjnie długo działającą baterią. powinieneś zwrócić na nie uwagę, w szczególności, że są w przyzwoitej cenie. Opcjonalnie można podłączyć je kablem do telefonu, posiadają kodek AptX i dobrze wyglądają.

Więc odpowiedź na to pytanie będzie twierdząca, tak warto je kupić i są godne polecenia.

Chcesz wiedzieć jaka jest ich aktualna cena?

Sprawdź tutaj: CENEO.PL