Huawei AM61 Sport – Recenzja słuchawek bezprzewodowych

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Jak naprawić słuchawki
Huawei AM61 Sport bluetooth

Huawei model AM61 to bardzo popularna propozycja słuchawek bezprzewodowych, które są dobrze wykonane i dające dobry stosunek jakości do ceny. Stworzone do ciężkich warunków, przez co świetnie się nadają na treningi, a podczas dynamicznych ruchów, wciąż pozostają na swoim miejscu i stabilnie trzymają się w uchu.

Sprawdz cene i opinie w sklepach na CENEO.PL

Design oraz jakość wykonania

Nie są to słuchawki jakoś mocno rzucające się w oczy. Ale też nie są nijakie, mają swój charakterystyczny wygląd. Posiadają ładną wstawkę w obudowie, która jest pod kolor kabla łączącego obie słuchawki. Do wyboru mamy 3 kolory: czerwony, czarny i niebieski.

Model ten spełnia normę wodoszczelności IPX5. IPX jest to międzynarodowa norma, która określa wodoszczelność produktów. Wyraża się ją w skali ośmiostopniowej, im wyższa cyfra tym lepiej. W tych słuchawkach mamy IPX5 co oznacza, że są odporne na wszelkie zachlapania pod różnym kątem, czyli przy deszczu nic im się nie stanie. Tak samo pot nie jest im straszny. Jedynie przy zanurzeniu w wodzie, mogą się pojawić problemy. Więc do większości sportów się nadają.  Na plus jest etui które dostajemy w zestawie, to pomoże nam dłużej zachować je w dobrej kondycji.

Komfort noszenia AM61

Jednym z podstawowych parametrów wygody w słuchawkach jest ich waga. W obrębie głowy w szczególności odczuwamy dodatkowe obciążenie. Tutaj mam dobrą wiadomość, Huawei AM61 ważą mało bo zaledwie 19,7g.

Wygoda jaką się charakteryzują te słuchawki to duży atut, wliczając w to wszelkiej maści sporty. Gumki które przytrzymują je w małżowinie usznej, wraz z konstrukcją dokanałową tworzą bardzo stabilne trzymanie się ich w uchu. To nie tylko wrażenie stabilności, one faktycznie nie wypadają co potwierdza ich sportowy charakter. W czasie biegu, gdzie całe ciało się porusza one pozostają cały czas na swoim miejscu. Kupując je w pudełku dostajemy dodatkowe cztery silikonowe nakładki na słuchawki o różnej wielkości. Przez to możemy je dopasować do naszej wielkości ucha. Warto to zrobić także ze względu na lepszą jakość dźwięku przy dobrze dopasowanym rozmiarze. Dzięki dobremu rozmiarowi trzymają się jeszcze lepiej oraz mocniej wygłuszają hałasy otoczenia.

Zestaw Huawei AM61

Idealnie nadają się na siłownie i rower. Ręce mamy wolne i nie czujemy, że musimy się ograniczać podczas ćwiczeń ze względu na obawę że nam wypadną.

Nie bez znaczenia pozostaje pilot który znajduje się na kablu. Dzięki niemu możemy szybko zmienić piosenkę czy odebrać telefon. W tym miejscu także wbudowany jest mikrofon, który pozwala na całkiem przyzwoite prowadzenie rozmów.

Słuchawki mają wbudowane magnesy co umożliwia wygodniejsze trzymanie ich na szyi gdy ich nie używamy. Słyszałem też o takich co trzymają je w domu na lodówce, chyba po to aby ich nie szukać po całym mieszkaniu.

Bluetooth

Moduł bluetooth jest w wersji 4.1, co jest dobrym znakiem ponieważ bluetooth od wersji 4.0 został ulepszony i pobiera znacznie mniej energii co przekłada się na długość działania baterii. Łatwo i szybko się łączy z telefonem czy smartwatchem, co jest priorytetowe w urządzeniu bezprzewodowym. Bezproblemowo łączą się zarówno z urządzeniami na Androidzie jaki i na iOS, standardowo do 10 metrów.

Jakość dźwięku

Skoro są to słuchawki dokanałowe to zaczniemy od basu. W słuchawkach tego typu najczęściej właśnie bas jest najwyraźniejszy. I tutaj też się nie zawiedziemy, dla tych co lubią trochę mocniejsze brzmienie dolnych zakresów wybór tego modelu będzie dobrym rozwiązaniem. Brzmią ciepło i wyraźnie. Przyzwoicie jest także w górnych tonach. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić jeśli chodzi o dźwięk. Jednak jak już wspomniałem na początku to właśnie bas tu gra najważniejszą rolę.

Jeśli chodzi o głośność, to mówiąc prosto są wystarczająco głośne. Konstrukcja słuchawek dokanałowych poprzez szczelne dopasowanie do kanału słuchowego dobrze nas oddziela od hałasów otoczenia przez co dźwięki wydobywające się z przetworników w słuchawkach nie są zakłócane.

Jak długo wytrzymuje bateria w słuchawkach bluetooth?

Bateria trzyma przyzwoicie. Przy ciągłym graniu muzyki, możemy z nich korzystać non stop przez 11 godzin, przy pełnym naładowaniu baterii. Co jest dobrym i sądze, że wystarczającym wynikiem. W stanie czuwania wytrzymują do 10 dni(240h), więc potrafią czekać.

Ładujemy je za pomocą kabla micro USB, który oczywiście jest dołączony do zestawu.

Słuchawki bezprzewodowe Huawei AM61 do biegania i innych sportów. Czy warto je kupić?

Jeśli lubisz się ruszać i w dodatku słuchać muzyki w tym samym czasie to te słuchawki są właśnie dla Ciebie. Dla ludzi aktywnych sportowo nadają się wyśmienicie. Sprzedawane są w żywych kolorach co podkreśla energię, a co za tym idzie i ruch.  Idealne słuchawki na siłownie, do biegania czy na rower. Trzymają się stabilnie dzięki dodatkowym gumką. Możesz przez to o nich zapomnieć i skoncentrować się na treningu i muzyce.

Cena Huawei AM61 nie jest przesadzona i mieści się w rozsądnym przedziale.