JBL TUNE 510BT – Recenzja

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Przedstawiam Wam bezprzewodowe słuchawki JBL TUNE 510BT. To kontynuacja bardzo popularnego i udanego modelu TUNE 500BT. 

Skąd ta popularność tego typu modeli JBL? Oczywiście dobra cena i przyzwoite brzmienie, a to wszystko bez kabli.

Podstawowe dane techniczne:

 • Cena: Sprawdź aktualne ceny na Ceneo.pl
 • Typ: Nauszne
 • Łączność: bezprzewodowa bluetooth
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 20000 Hz
 • Przetwornik akustyczny: 32 mm
 • Wersja bluetooth: 5.0 
 • Zasięg łączności BT: około 10m
 • Czas działania baterii: 40h
 • Czas ładowania: 2 h 
 • Szybkie ładowanie: Tak, 5 minut ładowania = 2 godziny słuchania
 • Wejście do ładowania: USB-C
 • Sterowanie: Przyciski
 • Mikrofon: Tak
 • Waga: 160 g

Wygoda użytkowania

Słuchawki dobrze przylegają do ucha, gąbki są przyjemnie miękkie, a pałąk łączący obie nausznice jest pokryty u góry miękkim materiałem, który powoduje, że nie czujemy twardego plastiku na środku głowy.

Są również minusy dobrego przylegania słuchawek do uszu. Po dłuższym użytkowania np. przez kilka godzin, zaczniemy odczuwać ból od ucisku na uszy. Oczywiście z czasem przyzwyczaimy się ale niewątpliwie jest to pewien minus tych słuchawek.

Na pochwałę zasługuje również to że 510BT mają składaną konstrukcję. W bardzo łatwy sposób możemy zmniejszyć ich rozmiar przez złożenie. Tak złożone słuchawki łatwiej będzie schować do torby czy plecaka. 

Wygląd

Tune 510BT są słuchawkami nausznymi, więc rozmiarem nie straszą. Wyglądają całkiem porządnie i elegancko. Nie posiadają żadnych krzykliwych czy dziwnych elementów konstrukcji.

Są wykonane z tworzywa w matowym kolorze co mnie osobiście bardzo przypada do gustu.

Na środku nausznic jest wygrawerowany napis “JBL” ale nie jest on bardzo rzucający się w oczy. Można spokojnie chodzić po ulicy nie będąc żywą reklamą marki.

Dźwięk czyli jak brzmią JBL TUNE 510BT?

Brzmienie JBL 510BT należy do przyzwoitych. Zaczynając od basów trzeba przyznać, że są dobrze zaznaczone. Tony średnie i wysokie brzmią poprawnie. Możemy słuchać w nich wszystkich rodzajów muzyki bez narzekania. Oczywiście są to słuchawki, które mają sobie radzić poprawnie na wielu frontach. Nie ma co się tu doszukiwać wybitnego brzmienia bo nie są to słuchawki dla osób szukających wyjątkowych doznań muzycznych.

Funkcje

Rozmowy telefoniczne za pomocą słuchawek

Rozmowy telefoniczne za pomocą JBL TUNE 510BT można prowadzić bez większych problemów. 

My jako słuchacze oczywiście wszystko słyszymy dobrze jeśli nie ma problemów po stronie naszego rozmówcy. 

Nasz rozmówca też powinien nas słyszeć dobrze. Czasami może się wydawać, że mówimy za cicho ale należy pamiętać, że to nie słuchawki z wysuwanym mikrofonem więc jeśli znajdziemy się w jakimś hałaśliwym miejscu to wiele odgłosów z otoczenia zostanie zebranych przez mikrofon.

Do prowadzenia romów w domu będą bardzo dobre ale na zewnątrz mogą pojawić się drobne problemy.

Jeśli chodzi o stabilność to bluetooth 5.0 utrzymuje nam stabilne połączenie słuchawek z telefonem. Trzeba pamiętać, że stabilne połączenie utrzymywane jest do około 10 metrów od telefonu.

Czas pracy na baterii

Długość działania JBL TUNE 510BT na baterii jest naprawdę długa. Do dyspozycji mamy aż 40 godzin, to spokojnie starczy na cały tydzień słuchania bez potrzeby ładowania słuchawek. 

Tutaj myślę, że każdy będzie zadowolony. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że znajdą się i tacy którzy wyładowują to w 3 dni ale znaczna większość przez minimum tydzień nie będą musiała o tym myśleć.

Długość działania słuchawek na jednym ładowaniu to jedna z głównych zalet tych słuchawek.

Quick Charge

Jakby 40 godzin jednak było za mało to z pomocą przychodzi szybkie ładowanie. Jeśli po tygodniu czy nawet dłużej zapomnimy o tym, że te słuchawki trzeba co jakiś czas ładować i zaskoczy nas pusta bateria to wystarczy podpiąć je do ładowania dosłownie na 5 minut aby naładować je na 2 godziny słuchania. Czy trzeba coś więcej?

Ładowanie za pomocą USB-C

Słuchawki ładujemy za pomocą kabla USB typu C, który znajdziemy w pudełku.

Tłumienie pasywne

JBL Tune 510BT to słuchawki nauszne, które dobrze przylegają do uszu. Dobre przyleganie sprzyja lepszemu wyciszeniu otoczenia. Mniejsze szumy zostaną wyciszone ale te większe wciąż będą do na docierać.

Nie mamy tu do dyspozycji żadnych aktywnych systemów wyciszania jak np. ANC. Ale za tą cenę w której dostępne są te słuchawki nie ma co się spodziewać takich dodatków.

Sterowanie słuchawkami

Do sterowania słuchawkami mamy kilka przycisków, które sterują głośnością oraz zmienianiem utworów. 

Są one dobrze wyczuwalne pod palcami i dobrze działają, nie trzeba się specjalnie trudzić aby szybko je nacisnąć.

Bluetooth 

Bluetooth jest w wersji 5.0 co umożliwia stabilne połączenie wraz z mniejszym zużyciem baterii.

Słuchawki posiadają funkcję połączenia wielopunktowego. To oznacza, że gdy połączymy je np. z naszym komputerem aby oglądnąć jakiś film i w tym momencie zacznie dzwonić nasz telefon to szybko będziemy mogli przełączyć nasze słuchawki i odebrać rozmowę.

Asystent głosowy

Gdy potrzebujemy asystenta głosowego takiego jak Google czy Siri, wystarczy że przyciśniemy przycisk i automatycznie go wywołamy.

Waga

Słuchawki ważą 160g. Jest to bardzo dobry wynik. Tak niska waga nie jest uciążliwa, a jest to ważne jeśli chcemy korzystać z nich przez dłuższy czas. 

Sama konstrukcja ogólnie robi wrażenie dość lekkiej.

Wodoszczelność

Na odporność na wodę nie możemy tu liczyć. Te słuchawki nie posiadają żadnej klasy wodoszczelności. Musimy więc uważać aby ich nie zachlapać np. w czasie deszczu.

Czy JBL TUNE 510BT są słuchawkami sportowymi?

Słuchawkami sportowymi to bym ich nie nazwał ale trzeba im przyznać, że całkiem dobrze trzymają się na głowie. Sam widziałem, że sporo osób używa ich na siłowniach i do tego typu aktywności bym je polecał.

Do biegania niekoniecznie ponieważ mocno przylegają one do uszu i przy intensywnym treningu będą one nam grzać i zwyczajnie w tych okolicach się przepocimy. 

Opakowanie

W opakowaniu znajdziemy:

 • oczywiście same słuchawki
 • kabel USB-C
 • instrukcja obsługi
 • karta gwarancyjna 

Jaka jest cena JBL TUNE 510BT?

W mojej opinii cena jest bardzo przystępna jak za te słuchawki. W momencie pisania tej recenzji kosztują one około 160 zł.

Najlepiej sprawdzić aktualna cene w porównywarkach cenowych jak ceneo.pl 

Czy warto kupić słuchawki JBL TUNE 510BT?

Jeśli chcenie całkiem przyzwoite nauszne słuchawki bezprzewodowe i to w całkiem dobrej cenie to JBL Tune 510BT może być dla Ciebie dobrym wyborem. 

Za około 160 zł dostaniesz lekkie słuchawki nauszne które ładnie wyglądają posiadają baterie która starcza na 40 bez ładowania, szybkie ładowanie w dosłownie 5 da nam dodatkowe 2 godziny słuchania, a to wszystko absolutnie bez kabli bo połączone z Twoim telefonem przy pomocy bluetooth.

Czy warto? Moim zdaniem TAK.

Kategorie: Słuchawki