Marshall Major III BT Recenzja

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Nadszedł czas przyjrzeć stylowym nausznym słuchawką bezprzewodowym Marshall Major III Bluetooth. Przyciągają uwagę swoim eleganckim, zadziornym wyglądem. Nie ma wątpliwości że nawiązują do rockowego stylu. Ładny napis w z charakterystyczną czcionką dodaje im uroku. Design to częsty powód zakupu tego modelu ale nie na tym tylko powinniśmy się skupiać. Zalet Major III BT jest o wiele więcej. Choćby brzmienie.

Cenę Marshall Major III BT możesz sprawdzić tutaj: CENEO.PL

Występują one też w tradycyjnej wersji „na kablu” ale nie oszukujmy się, wersja bezprzewodowa jest o wiele bardziej wygodna. Pomijając słuchawki dla osób z wyjątkowo wrażliwym uchem, słuchających muzyki na profesjonalnym poziomie to bezprzewodowe zestawy stają się najbardziej popularne i nikt nie chce się plątać w kablach.

Jakie są słuchawki Marshall Major 3 BT?

Marshall Major III BT to nauszne bezprzewodowe słuchawki odznaczające się bardzo stylowym wyglądem.

Kosztują poniżej 400 zł, bateria wytrzymuje około 30 godzin i dobrze wyglądają. Brzmią bardzo dobrze, a kodek aptX zapewnia nam dobrą jakość przesyłania danych przez bluetooth. 

Fani firmy na pewno będą zadowoleni. Tak jak osoby które jeszcze nie znają Marshalla. To propozycja dla wszystkich, którzy lubią słuchać muzyki w wygodny sposób w drodze do pracy, szkoły czy na spacerze.

Funkcje

Marshall Major 3 BT idealnie nadają się do telefonu

Najważniejszą ich funkcją jest oczywiście ich odtwarzanie dźwięku. Ale żeby mogły to robić, strumień danych musi do nich jakoś popłynąć. Tradycyjnie proces ten przechodzi przez kabel. Tutaj też jest to możliwe bo opcjonalny kabel dostajemy w zestawie. Ale po to kupujemy słuchawki bezprzewodowe aby mieć możliwość przesyłania tych danych przez bluetooth. 

Tutaj firma Marhall postarała się o jak najlepszą jakość przesyłu danych, ponieważ zastosowała dodatkowy kodek AptX, dzięki czemu możemy słuchać muzyki w dobrej jakości i mniejszych opóznieniach.

Samo bluetooth zapewnia nam nieprzerwaną łączność do około 10 metrów. To się sprawdza i nie ma tu żadnych przerwań w połączeniu. Chyba każdy doświadczył kiedyś sytuacji przerywania muzyki podczas słuchania i wie jakie to potrafi być irytujące.

Parowanie słuchawek np. z telefonem jest bardzo proste. Wystarczy przez chwile przytrzymać guzika włączający słuchawki i już na naszym telefonie pojawi się nowe urządzenie do sparowania. Niestety nie mają NFC ale parowanie ich nie jest kłopotliwe.

Jak to w słuchawkach często bywa, do dyspozycji mamy guziki sterujące. Nie inaczej jest tutaj. W Major III BT nie mamy masy guzików tylko jedno ciekawie wyglądające i dobrze wkomponowane pokrętło w złotym kolorze. Minimalizm w takich zastosowaniach świetnie się sprawdza.

Podstawową jego funkcją jest włączanie i wyłączanie słuchawek. Do dyspozycji mamy również sterowanie muzyką, czyli włączenie lub wstrzymanie utworu, zmianę utworu na poprzedni lub kolejny. Możemy również podgłaśniać lub przyciszać dzwięk. Jako, że technologie ciągle się rozwijają i do codziennego użytku wchodzą takie zastosowania jak asystenci głosowi, za pomocą podwójnego wciśnięcia guzika przywołujemy Asystenta Google lub Siri. 

Tyle funkcji w jednym guziku stanowczo wystarczy do wygodnego sterowania muzyką bez wyciągania telefonu z kieszeni. A z pomocą asystenta głosowego możemy zrobić naprawde wiele. 

Jak długo trzyma bateria w Marshall Major 3 BT?

Odpowiedź brzmi: długo! Dla bardziej wnikliwych jest to 30 godzin na jednym pełnym naładowaniu. To jest tyle godzin, że zdążysz zapomnieć gdzie położyłeś kabel do ładowania.

Ale jeśli wyładujesz je zupełnie i znajdziesz kabel ładujący, to do pełnego naładowania potrzeba około 3 godzin. 

Brzmienie

Każdy kto zna markę, spodziewa się dobrego brzmienia przy odsłuchy rockowych kawałków. W tym przypadku na pewno się nie zawiedzie. Ale zaskoczeniem może być wiadomość, że muzyka z mocnym basem także się tu sprawdzi. Są to słuchawki wszechstronne, wyważone w taki sposób aby dopasować się do różnych rodzajów muzyki. 

Inną sprawą jest to że każdy odczuwa muzykę trochę inaczej. Jeden będzie słyszał, że niskie tony są bardziej uwypuklone, a kolejny, że średnie lub wysokie. Najlepiej więc sprawdzić samemu.

Wygląd i wygoda użytkowania

Słuchawki Major są skłądane

Wygląd Marshall Major III to jedna z ich najpotężniejszych zalet. Większości ludziom podoba się ich zadziorna natura, połączona z elegancją. Słuchawki na pierwszy rzut oka nie przyciągają uwagi, co jest zaletą bo nie wygląda się w nich dziwnie, jak z dwoma talerzami przy uszach. Dopiero po dokładniejszy przyjżeniu się widzimy detale, które składają się na ich atrakcyjny wygląd.

W zależności od gustu możemy wybrać kolor w jakim chcemy mieć nasze słuchawki. Do wyboru mamy trzy warianty kolorystyczne: czarny, biały i brązowy. 

Dla poszerzenia możliwości tych bezprzewodowych słuchawek, dostajemy opcjonalny kabel z wejściem Jack 3,5 mm. Jeśli zapomnimy naładować słuchawek to wystarczy podłączyć kabel i podpiąć go do urządzenia i cieszyć się dalej naszą ulubioną muzyką.

Słuchawki są bardzo wygodne ale pojawiają się czasem opinie, że przy dłuższym kilkugodzinnym słuchaniu zaczynają boleć uszy od ucisku. Są to w końcu słuchawki nauszne i spoczywają one w dużej mierze na małżowinie usznej.

Konstrukcja jest składana przez co łatwiej z nimi podróżować. Jest to plus, niestety minusem jest brak etui, które czasem się przydaje.

Cena

Na Pewno nie się są to słuchawki za 100 zł ale moim zdaniem cena też nie jest jakoś wystrzelona w kosmos. Trzeba też mieć na pewno na uwadze, że firma je produkująca jest znaną i cenioną marką sprzętu muzycznego. To niesie za sobą renomę, za którą też trzeba zapłacić. Są to dość modne i porządne słuchawki. To wszystko składa się na ostateczną cenę. Porównując ceny w różnych sklepach, w dniu pisania tej recenzji, spokojnie można zejść poniżej 380 zł. Warto sprawdzić jak aktualnie kształtują się ceny w różnych sklepach. 

Czy warto kupic Marshall Major III BT?

Jeśli szukamy dobrych, bezprzewodowych słuchawek, a ich wygląd nie jest dla nas bez znaczenia, to z całą pewnością warto je kupić. 

Mają wszystko czego trzeba. Są bezprzewodowe, dobrze grają, świetnie wyglądają i cena jest do przyjęcia.

Zobacz więcej szczegółów na oficjalnej stronie https://www.marshallheadphones.com/de/en/major-iii-bluetooth.html

Kategorie: Słuchawki