Marshall Minor III – Recenzja

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Marshall Minor III

Mam do przedstawienia ciekawe słuchawki Marshall Minor III. Są to bezprzewodowe słuchawki douszne znanej firmy Marshall. Ciekawym jest to, że mało kto wie o ich istnieniu. Ogólnie słuchawki tej firmy cieszą się powodzeniem głównie wśród miłośników muzyki rockowej. Nie ma się co dziwić, ponieważ swoim stylem krążą wokół tych klimatów.

Co wyróżnia słuchawki Marshall Minor III? Tego wszystkiego dowiecie się poniżej.

Podstawowe dane techniczne:

 • Cena: Sprawdz aktualne ceny na Ceneo.pl
 • Typ: True Wireless
 • Łączność: bezprzewodowa bluetooth
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 20000 Hz
 • Przetwornik akustyczny: 12 mm
 • Wersja bluetooth: 5.2 
 • Zasięg łączności BT: około 10m
 • Czas działania baterii: 5h, 25h wraz z etui ładującym
 • Czas ładowania: 1,5 h 
 • Szybkie ładowanie: Tak, 15 minut ładowania = 90 minut słuchania
 • Wejście do ładowania: USB-C
 • Sterowanie: Czujnik dotykowy
 • Kodeki: aptX, SBC
 • Wodoszczelność: Tak, IPX4
 • Mikrofon: Tak
 • Waga: 4 g

Wygoda użytkowania

Są to lekkie małe słuchawki TWS. Waga 4 g na każdą słuchawkę to bardzo mało i nawet nie ma się co nad tym zastanawiać, ciążyć nam w uchu nie będą. 

Są to słuchawki douszne, więc nie musimy ich specjalnie głęboko ustawiać w uchu. Wygodnie można to zrobić mając na uwadze, że nie są to typowe “pchełki” które wkładamy całe do ucha, mamy tu element wystający więc zakładanie jak i ściąganie ich nie przysporzy nam problemów.

Wygląd

Wygląd to jedna z największych zalet tych słuchawek. Niewątpliwie mają swój styl i charakter. Podkreślają to wieloma elementami. 

Słuchawka jest w górnej części matowa, a w dolnej chropowata. Sama końcówka jest koloru złotego. Na środku mamy ładny stylizowany symbol “M”. 

Tutaj wszystko wskazuje na indywidualny charakter i wszystkie elementy o tym przypominają. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że charakter jest ukazywany w sposób przyjemny, a nie nachalny. Wiem, że nie powtarzam ale napiszę to jeszcze raz Marshall Minor IIIi mają swój charakter.

Ogólnie jestem fanem wyglądu słuchawek Marshall. 

Dźwięk czyli jak brzmią Marshall Minor III

Są to słuchawki uniwersalne pod względem dźwięku ale z podkreśleniem średnich i wysokich tonów. Oczywiście do muzyki rockowej będą się dobrze nadawać 😉 Bass będzie dobrze słyszalny ale nie przygniecie nas.

Funkcje

Rozmowy telefoniczne za pomocą słuchawek

Przeprowadzanie rozmów za pomocą słuchawek Marshall Minor 3 odbywa się całkiem przyzwoicie. Nie mam tu nic do zarzucenia. Będzie słychać nas dobrze i wyraźnie. Oczywiście na wietrze będzie to utrudnione jak właściwie w większości słuchawek, więc jeśli będziemy chcieli porozmawiać na dachu wieżowca to lepiej wybierzmy takie słuchawki, które mają specjalne systemy do wycinania szumu wiatru, takie jak np. Sony WH-1000XM5.

Czas pracy na baterii

Czas pracy słuchawek na jednym ładowaniu to 5 godzin. Uważam to za wynik bardzo dobry. Rzadko się zdarza aby mieć słuchawki założone bez przerwy przez 5 godzin i w większości przypadków powinno wystarczyć. Oczywiście nie twierdzę, że nie zdarza się mieć słuchawek ponad 5 godzin na uszach 😀

Jeśli jednak zdołamy je wyładować to z etui ładującym przedłużymy ten czas do 25 godzin! Jeśli potrzebujemy szybko doładować rozładowane słuchawki to wystarczy na 15 minut włożyć je do etui i już mamy 1,5 godziny słuchania.

Etui ładujące 

Etui ładujące to prawdziwa perełka. Są bardzo stylowe. Sam ich wygląd od razu zwraca uwagę. Trzeba im przyznać że wyglądają stylowo i posiadają ciekawy wzór. Co tu dużo pisać, wystarczy tylko na to spojrzeć.

Quick Charge

Szybkie ładowanie jest dostępne. Gdy niespodziewanie rozładujemy słuchawki, wystarczy je wsadzić do etui na 15 minut aby zyskać 1,5 godziny działania. Przydatne cecha.

Ładowanie za pomocą USB-C

W zestawie rzecz jasna mamy kabelek do ładowania ze złączem usb-c. Nie jest to nic nadzwyczajnego ale wciąż się zdarzają słuchawki ze starym wejściem ale tutaj całe szczęście wszystko jest dobrze.

Tłumienie pasywne

Tutaj niewiele możemy oczekiwać. Są to słuchawki douszne więc większość rozmów i odgłosów otoczenia do nas dotrze. Oczywiście w normalnych warunkach będziemy mogli się cieszyć naszą ulubioną muzyką. Nie są to słuchawki do wyciszania otoczenia lecz do słuchania. 

Oczywiście jakby ktoś szukał to nie posiadają one żadnego ANC.

Sterowanie słuchawkami

Sterowanie słuchawkami odbywa się za pomocą panelu dotykowego znajdującego się na obu słuchawkach. Możemy sterować odtwarzaniem utworów, ponadto w słuchawkach umieszczone są czujniki które wykrywają moment gdy wyciągamy słuchawki z uszu, gdy to zrobimy muzyka jest automatycznie wstrzymywana. Gdy zakładamy z powrotem słuchawki muzyka jest wznawiana.

Bluetooth 

Bluetooth jest w dobrej i nowej wersji 5.2. Połączenie powinno być stabilne w każdej słuchawce z osobna. W zasięgu do 10 metrów nie powinno być najmniejszego problemu.

Waga

Waga każdej słuchawki to 4 gramy czyli mało. Opakowanie waży 40 gramów. Nie zmęczymy się nosząc te słuchawki przy sobie.

Wodoszczelność

Marshall Minor III posiadają klasę wodoszczelności na poziomie IPX-4 co oznacza, że zachlapania, deszcz, a nawet ulewa nie powinny ich uszkodzić. Jeśli chcielibyśmy w nich biegać w upalne dni to pot na nich nie zrobi większego wrażenia.

Czy Sony Marshall Minor III są słuchawkami sportowymi?

Śmiało można w nich uprawiać różne sporty. Słuchawki porządnie trzymają się w uszach więc samoistnie nie wypadną nam z ucha. Są wodoszczelne co też wskazuje na możliwość używania ich w bardziej intensywnych sportach. 

Nie są to oczywiście typowo sportowe słuchawki ale na siłownie czy do zwyczajnego biegania powinny służyć dobrze.

Jaka jest cena Marshall Minor III?

Jak zawsze aktualną cenę najlepiej sprawdzić w porównywarce cen np. ceneo.pl

Aktualnie w czasie pisania tej recenzji cena kształtuje się w okolicach 500 zł. 

Czy warto kupić słuchawki Marshall Minor III?

Jeśli chcesz mieć stylowe słuchawki z lekką nutką zadziorności, z przyjemny brzmieniem, a cena mieści się w Twoim budżecie to Marshall Minor III są słuchawkami dla Ciebie!

To całkiem porządne słuchawki, bardzo stylowe lecz nie zbyt tanie. Myślę, że sporo osób może być nimi zainteresowana.