Najlepsze słuchawki sportowe – Ranking

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Jak naprawić słuchawki

Jakiś czas temu szukałem najlepszych słuchawek sportowych dla siebie, ponieważ lubię się trochę poruszać. Czy to na siłowni, czy pobiegać lub pojeździć na rowerze. Przeglądam różne modele wszystkich popularnych producentów słuchawek. Tutaj prezentuję to co znalazłem i uznałem za najlepszy wybór pośród słuchawek sportowych.

TOP 5 NAJLEPSZYCH SŁUCHAWEK SPORTOWYCH:

  • Huawei AM61 Sport
  • SAMSUNG U FLEX BLUETOOTH
  • Samsung Gear IconX
  • AFTERSHOKZ TREKZ AIR
  • SAMSUNG LEVEL ACTIVE

Co powinny mieć słuchawki sportowe?

Najlepsze słuchawki sportowe powinny posiadać kilka cech przydatnych podczas uprawiania sportu. Jak wiemy, uprawianie sportu wiąże się najczęściej z ciężkimi warunkami. Więc słuchawki których chcemy używać w tym czasie, muszą znieść ekstremalne warunki. Ogólnie rzecz biorąc słuchawki to delikatny sprzęt z którym trzeba się obchodzić ostrożnie.

Tutaj jednak sprzęt musi być bardziej wytrzymały i lepiej trzymać się w uszach.

Słuchawki sportowe muszą być:

  • bezprzewodowe
  • odporne na zachlapania(czyli odporne na deszcz i pot)
  • lekkie
  • dobrze trzymające się w uchu

Te cechy pomogą nam jak najbardziej komfortowo cieszyć się muzyką podczas treningu.

Bezprzewodowość słuchawek sportowych to ważna kwestia. W czasie treningu nie chcemy być skrępowani kablem i uważać ciągle żeby nim o coś nie zahaczyć.

Odporność na zachlapania to kolejna ważna kwestia. Podczas treningu, przeważnie dużo się pocimy więc słuchawki muszą to wytrzymać. Podczas treningu na świeżym powietrzu nie zawsze jest piękna pogoda, czasem może nas złapać deszcz. I takie warunki powinny wytrzymać słuchawki sportowe.

Mała waga słuchawek jest istotna. Nie mogą one nam ciążyć na uszach podczas dynamicznych ruchów.

Dobre trzymanie się słuchawek w uchu to podstawowa cecha. Mają one nam umilać czas, a nie przysparzać problemów. Nie chcemy ciągle poprawiać ich ułożenia w uchu i uważaniu na to aby nie wypadły.

Jak wybrać najlepsze słuchawki sportowe?

Popierwsze powinnym by dla nas wygodne abymy się dobrze w nich czuli. Komfort podczas ich noszenia moim zdaniem jest najważniejszy. Podczas ćwiczeń powinniśmy się skupić przede wszystkim na treningu, a nie na tym czy słuchawki dobrze leżą i czy nas gdzieś nie uciskają. Szukaj takiego modelu który najlepiej jest dostosowany do Ciebie. Każdy ma trochę inna budowe i dlatego jednemu będzie pasować taki model, a innemu inny.

Najlepszym sposobem jest wypróbowanie kilku modeli i sprawdzenie które najbardziej nam pasują.

Ile powinna wytrzymać bateria w słuchawkach sportowych?

Baterie w słuchawkach bezprzewodowych na jednym ładowaniu w zależności od modelu różnią się od siebie. Ale optymalnym czasem działania jest około 4 godziny. Tyle powinno wystarczyć na większość treningów, a nawet na rekreacyjne jeżdżenie na rowerze.

Pamiętajmy, że są to przeważnie małe słuchawki, więc i bateria w nich nie jest za duża. Wsadzenie większej baterii, wiązałoby się z większą wagą oraz zwiększeniem wielkości samych słuchawek.

Trzeba się liczyć z tym, że co jeden lub dwa treningi takie słuchawki będzie trzeba naładować aby nie zostać przy kolejnym z rozładowanym zestawem.

Tutaj istotną kwestią, może się okazać funkcja szybkiego ładowania lub etui ładujące.  

Polecane słuchawki sportowe

Huawei AM61 Sport

Huawei AM61 Sport bluetooth

Ten model słuchawek bardzo dobrze się nadaje do użytku w czasie uprawiania sportu. Specjalnie stworzone w tym celu, mają wszystko co trzeba aby uprzyjemnić nam trening muzyką.

Jest to model bezprzewodowy z bluetooth w wersji 4.1. Zapewnia to stabilne połączenie przy niewielkim zapotrzebowaniu na prąd.

Bateria przy pełnym naładowaniu, pozwala na ciągłe słuchanie muzyki aż przez 11 godzin, co pozwoli na kilka treningów bez konieczności ładowania.

Świetnie się nadadzą zarówno do biegania jaki i do jazdy na rowerze. Ponieważ pewnie trzymają się w uchu, posiadają dodatkowy mocowanie które uniemożliwia przypadkowe ich wypadnięcie z ucha.

Ciężki trening wiąże się z dużą ilością potu. Ale tych słuchawek nie jest to problem bo zarówno pot jak i deszcz nie robią na nich wrażenia. Są odporne na zachlapania.

Ważą 19,6 grama.

Ich cenę możesz sprawdzić tutaj

SAMSUNG U FLEX BLUETOOTH

Słuchawki bluetooth z zakładanym na szyje pałąkiem. To sportowy model idealnie nadający się na treningi. Na elastycznym pałąku mamy guziki sterujące, a ponadto gdy ktoś do nas dzwoni pałąk zaczyna wibrować powiadamiając nas o tym fakcie.

Wersja bluetooth to 4.2.

Bateria trzyma prawie tak długo jak w poprzednim prezentowanym modelu bo aż 10 godzin. Jest to bardzo dobry wynik. Pozwoli nam to na kilka dobrych treningów z muzyką na jednym ładowaniu.

Można śmiało je zabrać ze sobą na siłownie, rower oraz podczas biegania.

Jak przystało na słuchawki sportowe, ten model także jest odporny na zachlapania i pot.

Mają wbudowany mikrofon do prowadzenia rozmów.

Posiadają guzik to włączania asystenta głosowego.

Ważą 51g ale ciężar jednak spoczywa głównie wokół szyji.

Ich cenę możesz sprawdzić tutaj

Samsung Gear IconX

Słuchawki bluetooth bez żadnych kabli, są to pchełki wkładane do uszu. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób ćwiczących. Zajmują bardzo mało miejsca i nie mają żadnych elementów wystających poza ucho.

Wersja bluetooth to 4.2.

Sterowanie nimi odbywa się za pomocą panelu dotykowego wbudowanego na obudowie słuchawek.

Jako ciekawostkę podam informację, że te słuchawki mają wbudowaną pamięć więc nie trzeba nawet zabierać ze sobą telefonu aby odtwarzać muzykę. Możemy ją nagrać bezpośrednio do pamięci słuchawek.

Jeszcze jedną ciekawą funkcją jest wbudowany trener który wykrywa Twoją aktywność i zapisuje dane o ilości kilometrów jaką przebyłeś oraz ilość spalonych kalorii.

Długość słuchania muzyki na jednym ładowaniu to 7 godzin jeśli puszczana jest ona z wbudowanej pamięci słuchawek, a 5 godzin jeśli jest strumieniowana przez bluetooth z telefonu. W zestawie dostajemy ładne etui, które dodatkowo jest powerbankiem ładującym.

Oczywiście posiadają wbudowany mikrofon.

Waga słuchawek to zaledwie 8g.

Ich cenę możesz sprawdzić tutaj

AFTERSHOKZ TREKZ AIR

Ten model to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych słuchawek. Nie odtwarzają one dźwięku w tradycyjny sposób, działają na zasadzie przewodnictwa kostnego. Nie zakłada się ich na uszy ani nie wkłada do ucha. W ten sposób jesteśmy w stanie słuchać muzyki i słyszeć dźwięki otoczenia. To bezpieczne rozwiązanie dla osób biegających i jeżdżących na rowerze.

Są bezprzewodowe z bluetooth w wersji 4.2.

Nosi się je wygodnie i pewnie leżą na.. no właśnie na głowie. Pasmo przenoszenia mają jak większość słuchawek czyli 20Hz – 20000Hz, czyli działają w pełnym zakresie naszej słyszalności.

Cała konstrukcja jest wodoszczelna więc ani pot, ani deszcz im nie zagrozi.

Mają wbudowany mikrofon, który bardzo dobrze zbiera dźwięki więc nasi rozmówcy na pewno nie będą narzekać na to że nas nie słyszą. Na obudowie znajdziemy również guziki sterujące muzyką.

Bateria w pełni naładowana starcza na 6 godzin grania muzyki, a na ich naładowanie wystarczą 2 godziny.

Waga słuchawek to 30g.

Ich cenę możesz sprawdzić tutaj

SAMSUNG LEVEL ACTIVE

Słuchawki dokanałowe bluetooth. Dopasowane do aktywności fizycznej. Nadają się na siłownie, rower i do biegania. Jak przystało na słuchawki sportowe, są odporne na pot. Posiadają nakładki zauszne które dodatkowo przytrzymują je w uchu.

Z dodatkowych udogodnień mają przycisk do którego możemy przypisać wybraną funkcję stopera, aktualną godzinę lub aplikację S Health.

Wersje bluetooth mają 4.1.

Bateria pozwoli nam się cieszyć muzyką przez około 5,5 godziny.

Ich waga to 18g.

Ich cenę możesz sprawdzić tutaj

Podsumowanie

Myślę, że przeglądając powyższe propozycje bezprzewodowych słuchawek sportowych każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli się zastanawiałeś które słuchawki sportowe są najlepsze to już wiesz co możesz wybrać. Postarałem się przedstawić najlepsze propozycje w różnych kategoriach cenowych.  

Życzę miłego słuchania muzyki podczas treningów.