SAMSUNG GALAXY BUDS + PLUS – RECENZJA SŁUCHAWEK TRUE WIRELESS

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Słuchawki Samsung Galaxy Buds+

Słuchawki Samsung Galaxy Buds+ to ulepszona wersja Galaxy Buds. Można powiedzieć, że odsłona  “PLUS” to stuningowana wersja. Dla Samsunga należą się wyrazy uznania, ponieważ i tak już dobre słuchawki zdołał jeszcze ulepszyć.

Zmiany są widoczne i odczuwalne na wyraźny plus.

W telegraficznym skrócie mogę od razu zdradzić, że poprawiona została jakość dźwięku oraz gigantycznie zwiększona długość działania baterii. I wciąż świetnie leżą w uchu.

Konstrukcja i działanie są sprawdzone już przez wielu zadowolonych użytkowników. Choć nie zawsze to za czym podąża większość jest tym najlepszym pomysłem to akurat tutaj doskonale się to sprawdza.

Podstawowe dane techniczne:

 • Cena: Sprawdz aktualne ceny na Ceneo
 • Typ: True Wireless
 • Łączność: bezprzewodowa bluetooth
 • Kodeki: SBC, AAC, SSC
 • Wersja bluetooth: 5.0 
 • Zasięg łączności BT: około 10m
 • Czas działania baterii: 11h(same słuchawki) + 11h(doładowanie z etui)
 • Szybkie ładowanie: Tak, 3 minut ładowania = 60 minut słuchania!
 • Wejście do ładowania: USB-C, bezprzewodowe ładowanie (Qi)
 • Wodoszczelność: Tak, IPX2
 • Mikrofon: Tak( 2 x 3)
 • Waga: 2 x 6.3 g

Wygląd

Samsung Galaxy Buds Plus wraz z etui

Wygląd Galaxy Buds Plus myślę, że jest całkiem dobrze znany. Jeśli chodzi o słuchawki prawdziwie bezprzewodowe to są dwa główne trendy w stylistyce.

Pierwszy to właśnie ten wkładany do ucha i nie wystający z niego za bardzo jak w przypadku Galaxy Buds +, a drugi to ten z wystającą końcówka jak w przypadku Apple AirPods.

Oczywiście każdy ma swój własny gust i wybiera co mu się bardziej podoba.

Jeśli miałbym odpowiedzieć czy podoba mi się wygląd Samsung Galaxy Buds Plus to śmiało bym odpowiedział, że tak, odpowiada mi ich wygląd.

Są odpowiednich rozmiarów, nie wystają za bardzo, a sam ich kształt jest całkiem fajny. Ogólnie można by powiedzieć, że wpasowują się dość gładko w ucho i nie wyglądamy w nich jakbyśmy wsadzili sobie w nie jakieś dziwaczne urządzenie.

Dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych:

 • czarny
 • biały
 • niebieski
 • czerwony

W wybranej przez nas barwie mamy słuchawki w tym samym kolorze oraz etui. 

Tak na marginesie sprawdźcie sobie kolor czerwony, to etui w połączeniu z czarnym wnętrzem wygląda świetnie. 

Dźwięk czyli jak brzmią Samsung Galaxy Buds+

Galaxy Buds Plus w tej wersji wprowadziły po dwa głośniki do każdej słuchawki. Ten zabieg ma swój konkretny cel. Jest nim oczywiście lepsze brzmienie. 

Ciężko skupić się na dwóch częstotliwościach na raz w jednym głośniku. Aby poprawić brzmienie niższych tonów, skoncentrowano się na jednym głośniku który będzie je odtwarzał – i w nim je ulepszono. 

Analogicznie postąpiono w wyższych tonach podkreślając je w drugim głośniku.

W rezultacie mamy mamy przyjemnie brzmiące słuchawki w różnych zakresach częstotliwości. Trzeba przyznać, że to sprytny i dobry zabieg.

Warto też wspomnieć o współpracy przy tworzeniu dźwięków z tych słuchawek ze znaną firmą AKG, która sama produkuje bardzo dobre słuchawki.

Podsumowując to w jednym zdaniu, słuchawki Galaxy Buds + są dobrze zbalansowane o przyjemnym brzmieniu.

Wygoda użytkowania

Jak już wcześniej wspomniałem Samsung Galaxy Buds+ świetnie leżą w uchu. Nie czuć ich prawie w ogóle.

Miałem kilka dni temu taką sytuację, że będąc na spacerze w krakowskim Lasku Wolskim, ściągając sobie czapkę zaczepiłem o słuchawkę(albo rękawem albo czapką), wypadła mi ona z ucha i wcale tego nie poczułem. Całe szczęście, odruchowo sprawdziłem palcem czy słuchawki dobrze leżą w uchu. Tak właśnie się zorientowałem, że jednej nie ma. Spojrzałem na ziemię ale w liściach ciężko znaleźć taki mały przedmiot. Uruchomiłem w aplikacji „Znajdź moje słuchawki” i to pozwoliło mi błyskawicznie odszukać zgubę.

Funkcja „Znajdź moje słuchawki” uruchamia w nich piszczący nieprzerwany dźwięk. Nie sądziłem, że tak szybko mi się to przyda..

Przez tą historię chciałem przekazać, że słuchawki leżą w uchu prawie niezauważone. Bardzo szybko się do nich przyzwyczajamy bo zwyczajnie ich nie czuć. Z jednej strony fajnie ale z drugiej trzeba na nie uważać. Jednakże nigdy nie zdarzyło mi się aby wypadły one samoistnie.

Funkcje

Dedykowana aplikacja Galaxy Wearable

Dedykowana aplikacja od Samsunga, którą możemy pobrać na nasz telefon pozwala nam dodatkowe funkcję.

Co nam daje dedykowana aplikacja dla słuchawek Samsung Galaxy+:

 • poziom naładowania słuchawek i etui
 • kontrola dźwięków otoczenia
 • korektor dźwięków
 • przypisanie własnych funkcji sterowania słuchawkami
 • Zablokowanie funkcji dotykowych
 • Sterowanie odczytywaniem powiadomień
 • funkcja automatycznego włączania dźwięków otoczenia podczas rozmowy
 • łatwe łączenie z pobliskimi urządzeniami bez potrzeby parowania
 • eksperymentalne ustawienia:
  • przyciszanie/ zgłośnienie przez dotknięcie krawędzi słuchawek
  • pogłaśnianie słuchawek w bardzo głośnym otoczeniu
 • funkcja „Znajdź moje słuchawki”
 • Aktualizacje oprogramowania
 • Instrukcja obsługi i informacje o słuchawkach

Możemy tu sterować dźwiękiem otoczenia. Mamy 4 stopniową skalę, od najmniejszej do największej ilości dochodzących do nas dźwięków z zewnątrz. Ta funkcja działa bardzo sprawnie. Nawet gdy miałem założoną czapkę i kaptur.

Możemy sterować korektorem dźwięków aby lepiej były podkreślone np. basy wysokie tony.

W „funkcjach dotykowych” mamy możliwość zmiany przypisanych funkcji, które się wywołają po dotknięciu słuchawki. Osobno dla lewej lewej i prawej słuchawki.

Jeżeli dotkniemy i przytrzymamy lewą słuchawkę to możemy przypisać do niej dodatkową funkcje:

 • polecenie głosowe dla asystenta
 • włączenie lub wyłączenie dźwięków otoczenia
 • przyciszenie
 • uruchomienie Spotify

Czas pracy na baterii

Tu nie ma się do czego przyczepić.

Cały zestaw pozwala na odsłuch, łącznie przez 22 godziny. Jest to całkiem dobry wynik.

Ten czas oczywiście rozdziela się na same słuchawki jak i na etui ładujące. Dzieli się on dokładnie po połowie. Czyli 11 godzin same słuchawki plus jedno doładowanie z etui ładującego.

11 godzin działania słuchawek na jednym ładowaniu to jest to co lubię. Ten wynik można uznać za świetny. Tak małe urządzenie, a tak wydajna bateria.

Etui ładujące 

Etui spełnia dwie podstawowe funkcje. Jedno to przechowywanie słuchawek w bezpiecznym miejscu, które chroni je przed zniszczeniem, a drugie to ładowanie słuchawek.

Jak już wcześniej wspomniałem, etui doładuje nasze słuchawki do pełna jeden raz. Czyli o dodatkowe 11 godzin.

Quick Charge

Szybkie ładowanie w przypadku Samsung Galaxy Buds+ jest naprawde szybkie. W 3 minuty doładujemy słuchawki na dodatkową 1 godzinę słuchania!

To prawdziwie szybki wynik.

Ładowanie za pomocą USB-C

W Samsung Galaxy Buds Plus nie zapomniano o odpowiednim sposobie ładowania przy pomocy właściwego na te czasy kabla. Nie powinno być to zaskoczeniem ale niestety wciąż wielu producentów o to nie dba.

Tak, mamy tu port USB Type-C.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości związanych z ładowaniem. Tutaj znajdziemy znacznie więcej niż tylko USB-C, mamy dodatkowo super wygodne ładowanie indukcyjne.

Ładowanie bezprzewodowe

Świetną wiadomością jest to, że w Galaxy Buds Plus mamy dostępne ładowanie bezprzewodowe ze standardem Qi.

Jeśli posiadamy telefon z tą funkcją to nawet dłuższe podróże nie powinny nas zaskoczyć rozładowanymi słuchawkami.

Wystarczy położyć nasze słuchawki na ładowarce bezprzewodowej, a nasze urządzenie magicznie się naładuje bez użycia żadnych kabli.

Oczywiście ta magia ma swoje wytłumaczenie w postaci wytwarzanego pola elektromagnetycznego między cewkami ładowarki i słuchawek. Ale nie brzmi to już tak fajnie jak ładowanie bez kabli.

Choć 22 godziny słuchania ciężko rozładować w jedna podróż ale jeśli to się jednak uda to możemy skorzystać z ładowania bezprzewodowego.

Sterowanie słuchawkami

Sterowanie Galaxy Buds Plus odbywa się za pomocą dotyku. Panel dotykowy jest umieszczony tradycyjnie na wierzchniej części słuchawek. Swoją drogą nie byłoby miejsca ustawić go gdzie indziej.

Mikrofony, więcej mikrofonów!

Tak jak zamiast jednego głośnika w każdej słuchawce mamy tu po dwa, podobną drogą poszli w kwestii mikrofonów. Tyle, że zwiększyli ich ilość do trzech.

W tym wypadku więcej znaczy lepiej. 

Ciekawe jest to, że dwa mikrofony są zewnętrzne, a jeden wewnętrzny. To pozwala na znacznie lepsze rozmowy bez potrzeby głośniejszego mówienia.

Te same mikrofony zbierają dźwięki otoczenia aby je wyciszyć, a Ty możesz bardziej skoncentrować się na rozmowie.

Bluetooth 

Bluetooth w wersji 5.0 co jest wysoką wersją czyli to dobra wiadomość. 

Połączenie bluetooth obsługuje połączenie z kilkoma urządzeniami na raz lecz niestety jeśli używamy ich na jednym urządzeniu to aby przejść do drugiego musimy ręcznie się połączyć. Nie musimy jednak rozłączać się z poprzednim urządzeniem. 

Jest to niby udogodnienie ale jednak wciąż trzeba przełączać co może być denerwujące.

Wodoszczelność

Galaxy Buds Plus są wodoszczelne na poziomie protokołu IPX2 czyli “Ochrona przed kroplami wody padającymi na urządzenie pod kątem 15 stopni”.

Wynika z tego, że możemy ich używać na deszczy ale nie powinniśmy ich z całą pewnością zanurzać w wodzie.

Waga

O ich wagę z całą pewnością nie musimy się martwić.  Ważą zaledwie 6,3g każda ze słuchawek. Ciężko zatem nawet dyskutować o ciężarze. 

Określenie małe i lekkie to ich przymioty.

Opakowanie

Cały zestaw słuchawek z odatkami

Otwierając opakowanie w którym kupiliśmy nasze słuchawki w środku w specjalnej wytłoczce znajdziemy etui ładujące z naszymi słuchawkami oraz jeszcze jedno opakowanie.

W tym kartonowym pudełeczku znajdziemy kabel do ładowania USB-C oraz dodatkowe dwie pary silikonowych końcówek do słuchawek w różnych rozmiarach. Tak samo dwie dodatkowe pary skrzydełek, które wspomagają lepsze trzymanie w uchu, znajdziemy w tym zestawie.

Pod spodem znajduje się instrukcja obsługi, którą na pewno każdy nowy użytkownik dokładnie przeczyta dla lepszego zapoznania się z możliwościami tych słuchawek..

Wszystko sprawnie i dobrze jest zapakowane ale jeśli chodzi o sam wygląd opakowania to daleko im do np. Sony WH-XB700 gdzie opakowanie robi wrażenie luksusowego produktu w opakowaniu premium. 

Wiadomo to tylko opakowanie ale dobrze zaprojektowane robi przyjemną różnicę.

Dodatki

Silikonowe gumki do słuchawek i kabel ładujący
dobierz odpowiednią wielkość!

Ważnymi dodatkami są różnej wielkości końcówki silikonowe które powinniśmy sobie dobrać indywidualnie do naszej wielkości ucha. Szczelność jest ważna przy odsłuchu.

Takie końcówki dostajemy już praktycznie przy wszystkich słuchawkach tego typu.

Tutaj dodatkowo mamy jeszcze gumki dla lepszego trzymania się ich w uchu. Oczywiście nie musisz ich zakładać. Jeśli jednak ich użyjesz to praktycznie nie ma możliwości, żeby wypadły Ci one samoistnie z ucha, nawet przy dynamicznych ruchach.

Więc myśle, że warto z nich skorzystać. Szczególnie jeśli uprawiamy jakiś sport i lubimy podczas treningu używać słuchawek. A one nadają się do tego idealnie.

Jaka jest cena Samsung Galaxy Buds Plus?

Cena to ważny element przy podejmowaniu decyzji o kupnie słuchawek.

Jeśli wybieramy słuchawki znanej firmy z wyrobioną renomą, musimy zapłacić odpowiednią cenę. Ma ona jednak odzwierciedlenie w jakości kupowanego produktu.

Tutaj jakość jest bardzo wysoka bo dostajemy świetny produkt, który dodatkowo został ulepszony względem poprzedniej wersji.
Wracając do ceny to w momencie pisania tej recenzji trzeba za nie dać coś pomiędzy 400-500zł. Ale wiadomo, że ceny zmieniają się dynamicznie i z czasem powoli spadają.

Najlepiej więc sprawdzać ceny na bieżąco w porównywarkach cenowych. np Ceneo.

Samsung Galaxy Buds + vs Galaxy Buds

Czy Samsung Galaxy Buds + są lepsze od zwykłych Galaxy Buds? 

Na to pytanie bardzo łatwo odpowiedzieć. Odpowiedź jest prosta: TAK, są lepsze i to znacznie. Ale to nie znaczy automatycznie, że zwykłe Galaxy Buds są słabe. To są dalej świetne słuchawki, tyle że nowsza wersja jest po prostu ulepszona i przez to jest zwyczajnie lepsza. 

Reasumując Samsung Galaxy Buds + są lepsze i droższe. I jeśli różnica w cenie nie robi Ci wielkiej różnicy to z całą pewnością bierze te słuchawki z “PLUSEM”. Tutaj za wyższą cenę po prostu dostaniesz więcej i lepiej.

Ale jeśli cena jest dla Ciebie trochę za wysoka to śmiało bierz te bez “+” i też będziesz się cieszył bardzo dobrym sprzętem.

Czy warto kupić Samsung Galaxy Buds Plus? 

To jest ten model słuchawek który z czystym sumieniem można łatwo polecić. Dlaczego? Ponieważ są to bardzo dobre słuchawki, docenione już przez wielu użytkowników, a więc już dobrze sprawdzone.

Dostajemy tu świetny czas działania słuchawek na jednym ładowaniu, bardzo dobry dźwięk i wygodę noszenia. 

To są świetnie dopracowane bezprzewodowe słuchawki z których będziesz z całą pewnością zadowolony.