SENNHEISER HD 4.40 BT Słuchawki bezprzewodowe – Recenzja

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Jak naprawić słuchawki
Słuchawki Sennheiser HD 4.40 BT

Sennheiser produkuje wiele bardzo dobrych modeli słuchawek. Sennheiser to znana i bardzo ceniona marka przez użytkowników sprzętu audio. Nie inaczej jest z słuchawkami HD 4.40 BT. To sprzęt kupowany chętnie nie bez powodu. Oferuje świetny dźwięk, bezprzewodową łączność bluetooth wraz z kodekiem AptX oraz przyzwoitą długość działania na baterii.

Najważniejsze cechy Sennheiser HD 4.40 BT :

  • słuchawki bezprzewodowe(bluetooth 4.0)
  • NFC
  • Kodek AptX
  • Wygodne i miękkie nauszniki
  • Niewygórowana cena
  • Opcjonalne działanie słuchawek “na kablu”

Wygląd oraz jakość słuchawek Sennheiser HD4.40BT

Pierwszą cechą jaką jesteśmy w stanie zanotować jest ich wygląd. I nie ma się co oszukiwać jest to ważny aspekt przy wyborze słuchawek. W mojej opinii wyglądają dobrze, bez żadnych udziwnień. Klasyczna elegancja w stonowanych kolorach.

Kto zna produkty tej firmy łatwo rozpozna, że to model Sennheisera.

Same nauszniki oraz muszle są porządnie wykonane. Oczywiście zrobione z tworzyw sztucznych ale robiące dobre wrażenie jakości. Nie trzeszczą ani nie odniesiemy wrażenia, że materiał którym są powleczone nauszniki się uszkodzi. To solidne wykonanie i powinniśmy być zadowoleni. Bardzo fajnym jest to, że konstrukcja jest składana, dzięki czemu łatwiej jest je przechowywać w czasie podróży. Same nausznik są też oczywiście ruchome aby łatwiej było je dopasować do kształtu głowy.

Pasywne wygłuszenie hałasu otoczenia sprawdza się tu dobrze. Słuchawki mają całkiem grube i miękkie nauszniki co sprzyja tłumieniu hałasu.

Pałąk jest dostatecznie regulowany aby pomieścić nawet duże głowy. Nie ma z nim problemu bo ani nie uciska, ani nie ciśnie. Jest po prostu miękki. Po obu stronach mamy znaczek firmowy Sennheiser. Jest on delikatnie zaznaczony.

W pudełku dostajemy wszystko co niezbędne do słuchawek. Znajduje się tam kabel microUSB, kabel z wejściem minijack 3,5mm do podłączania przewodowego słuchawek oraz woreczek ochronny(szkoda, że nie twarde etui).

Funkcjonalność

Przyciski sterujące znajdują się na prawej słuchawce. Wszystko standardowa czyli przycisk ON/OFF, przycisk do sterowania muzyka i odbierania rozmów telefonicznych oraz do sterowania głośnością. Zamontowany jest tam również mikrofon. Właściwie to dwa mikrofony bo kolejny jest na muszli słuchawki.

Na lewej słuchawce zamontowane jest NFC do szybkiego parowania urządzeń. Przyłożenie telefonu do niego powoduje szybkie połączenie z słuchawkami.

Będąc już przy połączeniu należy wspomnieć, że łączność bluetooth jest stabilna i nie ma z nią problemów. Jest ona w wersji 4.0, czyli pobiera mniej energii niż poprzednie wersje. Korzystać możemy z niej do około 10 metrów.

Dla lepszego przesyłania danych za pomocą bluetooth, słuchawki  Sennheiser HD 4.40 BT są wyposażone w kodek AptX, który umożliwia uzyskanie wyższej jakości przesyłanych plików, a co za tym idzie wyższej jakości dźwięku.

Bateria

To jak długo słuchawki mogą grać na jednym ładowaniu, zależy oczywiście od baterii jaką posiadają. Długość działania HD4.40BT przy pełnym naładowaniu wynosi około 25 godzin. Jest to zadowalający wynik, który pozwala korzystać bez potrzeby ich ładowania spokojnie na tydzień. Używając ich oczywiście po 3-4 godziny dziennie.

Ładowanie odbywa się za pomocą kabla z wejściem microUSB. Trwa to szybko bo około dwóch godzin.

Brzmienie

Dochodzimy do najważniejszej kwestii w słuchawkach. Jest to oczywiście ich brzmienie. W Sennheiser postarali się bo wykonali kawał dobrej roboty. Dźwięk w tych słuchawkach brzmi rewelacyjnie. Bas jest bardzo głęboki i wyraźny. Niskie tony są odtwarzane z należytą głębokością i czuć w nich siłę. Ci co lubią niskie tony będą zadowoleni.

Wokale oraz wszelkie gitary są dokładne i dobrze wyeksponowane. Są przyjemnie w odbiorze. Brzmienie jest ciepłe. Wysokie tony są czyste, nie skrzeczące.

Ogólnie nadają się do prawie każdego rodzaju muzyki. Dobre połączenie wszystkich tonów dają dobrze zbalansowaną muzykę

Podsumowanie opinii

Sennheiser HD 4.40 BT to słuchawki bardzo udane w swojej klasie cenowej. Dostajemy wszystko co jest nam niezbędne aby cieszyć się dobrą muzyką. Bezprzewodowe połączenie wspierane jest przez kodek AptX aby nie tracić na jakości przesyłanego dźwięku. W dodatku bluetooth działa bezproblemowo, umożliwiając odsłuch bez użycia kabla. A jeśli padnie nam bateria to możemy go użyć ponieważ jest dołączony do zestawu. Bateria jest wystarczająco pojemna aby cieszyć się nimi przez długi czas bez konieczności ładowania. Miękkie nauszniki z dużą ilością miękkich materiałów pozwalają na długie słuchanie bez uczucia zmęczenia. Dobre wygłuszenie pasywne odcina nas od zgiełku otoczenia zostawiając nas sam na sam z muzyką. Stonowane kolory nadają im eleganckiego wyglądu, a materiały z którego zostały wykonane są dobrze spasowane. Nic nie skrzypi ani nie trzeszczy.

Wszystkie niezbędne guziki do sterowania znajdują się na słuchawkach aby nie musieć szukać ich na odtwarzaczu. Brzmienie stoi na bardzo dobrym poziomie, więc nic tylko zakładać je na głowę i zagłębić się w tym co z nich płynie. A to wszystko dostajemy za niewielką cenę. Stąd pewnie duża ich popularność i większość opinii na ich temat jest pozytywna.

Aktualne ceny polecam sprawdzić tutaj: Ceneo.pl