Słuchawki bezprzewodowe douszne Huawei

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Słuchawki bezprzewodowe douszne firmy Huawei to całkiem często poszukiwany produkt. Najbardziej popularny ich typ to bezprzewodowe słuchawki douszne i dokanałowe oczywiście w wersji bezprzewodowej.

Niestety oba typy są często ze sobą mylone i uważane synonimy. Więc na wstępie trzeba zaznaczyć, że trochę się od siebie różnią. 

Najprościej rzecz ujmując, słuchawki douszne wchodzą płycej w ucho i trzymają się w małżowinie usznej. Z kolei słuchawki dokanałowe wchodzą głębiej do kanału słuchowego. Najczęściej to silikonowa końcówka wchodzi głębiej do ucha, tak jakby zatykając go.

Jak widać ogromnej różnicy nie ma. Słuchawki douszne mniej izolują od otoczenia niż dokanałowe. I wszystko zależy od upodobań nabywcy, w których się lepiej czuje i jest mu wygodniej.

Słuchawki Huawei które tu przedstawię to wszystkie aktualne modele dostępne w sklepach, oczywiście ograniczę się tylko do bezprzewodowych słuchawek dokanałowych i dousznych.

Słuchawki bezprzewodowe douszne Huawei jak i dokanałowe łączą się z naszym np. telefonem za pomocą bluetooth i są w różnych wersjach. Poniżej przy każdym modelu będę ją podawał. 

Modele słuchawek bezprzewodowych dousznych Huawei oraz dokanałowych:

Wszystkie dostępne modele słuchawek bezprzewodowych dousznych i dokanałowych Huawei, zamykają się w czterech poniżej przedstawionych modelach. 

Są to dwa modele słuchawek dousznych bluetooth oraz dwa modele słuchawek dokanałowych bluetooth.

  1. Słuchawki Huawei douszne FreeBuds 3
  2. Słuchawki Huawei douszne FreeBuds lite
  3. Słuchawki Huawei dokanałowe FreeLace
  4. Słuchawki dokanałowe Huawei AM61 Sport

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe Huawei

Poniżej przedstawiam każdy model osobno z ich opisem oraz z specyfikacją techniczną. Myślę, że każdy po przeczytaniu opisu, znajdzie odpowiednią parę słuchawek dla siebie. 

Huawei FreeBuds 3

Słuchawki bezprzewodowe douszne Huawei FreeBuds 3

Specyfikacja techniczne:

Miejmy to za sobą i stwierdzmy, że tak FreeBuds 3 są podobne do Apple AirPods. Nic w tym złego, a nawet nic zaskakującego. W końcu firma Apple wyznaczyła trend.

Zajmijmy się teraz samymi FreeBuds 3. To dobrze zaprojektowane słuchawki z funkcjami odpowiadającymi najnowszym trendą technologicznym jaki i tym czego oczekują klienci od nowoczesnych słuchawek.

Składa się na to inteligentna redukcja hałasu, bezprzewodowe ładowanie, brak kabli czyli tzw. true wireless.

Aktywna redukcja hałasu to fajna i przydatna funkcja. Działa ona tutaj przyzwoicie ale nie należy się spodziewać pełnego odcięcia od szumów otoczenia. Należy pamiętać, że są to słuchawki douszne, czyli nie odcinają nas pasywnie od tego co się dzieje na zewnątrz. Dźwięk z otoczenia przenika do naszych uszu. Tak czy inaczej jest to przyjemna funkcja, która daje nam poczucie większej prywatności.

Czas działania baterii na jednym ładowaniu to około 4 godziny, zaś przy użyciu etui ładującego, wydłużymy ten czas do 20 godzin. Co jest dobrym i sensownym wynikiem.

Aby naładować etui, mamy dwie opcje. Albo ładowanie bezprzewodowe albo tradycyjnie, kablem USB typu C. Przy ładowaniu bezprzewodowym, oczywiście możemy skorzystać z ładowania zwrotnego, wykorzystując do tego nasz telefon.

Same słuchawki jaki i etui ładujące naładujemy w ciągu jednej godziny.

Na duży plus jest także wersja bluetooth w wersji 5.1

Do jakości połączenie nie powinniśmy mieć żadnych zastrzeżeń. Praktycznie nie zdarzają się żadne zerwania połączenia.

Jakość dźwięku jest na pewno zadowalająca. I co ciekawe, jak na tak małe słuchawki, potrafią grać bardzo głośno.

Rozmowy telefoniczne za pomocą tych słuchawek stoją na wysokim poziomie. Wspomaga je system przewodnictwa kostnego więc wszelkie szumy wiatru itp są całkiem dobrze wycinane.

Słuchawki są wykonane solidnie i raczej nie są podatne na uszkodzenia. Tak samo etui wygląda solidnie i nic w nich nie trzeszczy.

Jeśli chodzi o to jak trzymają się w uchu to napisze krótko. Nie ma możliwości żeby same z siebie nam wypadły.

Do sterowania mamy panel dotykowy na jednej i drugiej słuchawce

Huawei FreeBuds Lite

Słuchawki bezprzewodowe douszne Huawei FreeBuds Lite

Specyfikacja techniczne:

FreeBuds lite to jakby tańsza wersja Free Buds 3. Wyglądowo trzymają się w stylu AirPods. Mają minimalistyczny wygląd, co w takich produktach jest zaletą. 

Są bardzo lekkie i głównie przez swoje rozmiary nie rzucają się zbytnio w oczy. Są słuchawkami typu true wireless czyli kompletnie bez kabla. Krótko rzecz ujmując, nie wyglądamy w nich dziwnie.

Ich duża zaleta jest niewątpliwie niewygórowana cena, są znacznie tańsze od FreeBuds 3.

Czas działania na baterii to około 3 godziny grania. Po tym czasie mamy do dyspozycji etui ładujące. Za jego pomocą wydłużymy ten czas do 12 godzin grania. Wystarczy je włożyć na godzinę aby naładować słuchawki do pełna. 

Gdy etui ładujące się nam rozładuje, potrzeba około 2-3 godzin aby w pełni je naładować. Ładujemy je za pomocą kabla micro-USB. 

Dzwiękowo FreeBuds Lite są porządne. Grają całkiem głośno, najlepiej się sprawują w tonach niskich i średnich.

Rozmawia się przez nie całkiem dobrze i wyraźnie.

Sterowanie nimi odbywa się za pomocą gestów na panelu dotykowym. Możemy sterować muzyką, kończyć rozmowy i przywoływać asystenta głosowego.

Połączenie bezprzewodowe nie powoduje żadnych problemów. Bluetooth jest w wersji 4.2.

Huawei FreeLace

Huawei FreeLace

Specyfikacja techniczne:

FreeLace to już słuchawki dokanałowe, są one bezprzewodowe ale jednak nie całkowicie pozbawione kabli. Między obiema słuchawkami znajduje się kable. Ma to też pewne swoje zalety. Takie jak np. możliwość powieszenia ich sobie na szyi(posiadają magnesy na kopułkach). Co ciekawe po złączeniu ich, muzyka jest automatycznie wyłączana, a po rozłączeniu ponownie odtwarzana.

Często kojarzą się ze sportem, ponieważ wiele osób używa ich na siłowni czy podczas biegania. I prawdą jest to, że też świetnie się do tego nadają.

Pot, zachlapania czy deszcz nie robią na nich wrażenia, ponieważ są na nie odporne.

Bez obaw można je wsunąć do kieszeni, nie martwiąc się o ich splątanie. Zastosowano specjalny, wytrzymały materiał z niklu i tytanu, który też zapobiega plątaniu się kabli.

Bateria wytrzymuje długo bo aż 18 godzin na jednym ładowaniu. Jeśli jednak je wyczerpiemy, wystarczy podłączyć je do ładowania na 5 minut aby zyskać 4 godziny słuchania. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowane w nich złącze USB typu C.

W mikrofonie zastosowano dodatkową wentylację, aby zapobiec szumom wywołanym przez wiatr.

Huawei AM61 Sport

Zestaw Huawei AM61

Specyfikacja techniczne:

Jak sama nazwa sugeruje, te słuchawki są stworzone z myślą o osobach uprawiających sport.

To bezprzewodowe słuchawki dokanałowe, tak jak w poprzednim modelu, połączone są ze sobą kabelkiem.

Posiadają wszystkie cechy które są potrzebne w słuchawkach sportowych. Łączą się bezprzewodowo, bardzo pewnie leżą w uszach nawet podczas uprawiania sportów, są odporne na pot i zachlapania, a przy okazji jeszcze dobrze wyglądają.

Komfort noszenia można uznać za wysoki, ponieważ dobrze leżą w uchu. Dodatkowo zastosowano w nich specjalne gumki które dodatkowo przytrzymują je w uchu. Praktycznie nie jest możliwe żeby podczas biegu czy nawet skoków same wypadły. 

Ważą też całkiem niewiele bo niecałe 20g. 

Brzmią dość przyjemnie, a ze wszystkich tonów najbardziej będą zadowoleni wielbiciele basów.

Czas przez jaki będą grać na jednym pełnym naładowaniu słuchawek to około 11 godzin.

Bluetooth jest w wersji 4.1

Jeśli chcesz przeczytać pełniejszy opis tych słuchawek zapraszam tutaj: Recenzja słuchawek Huawei AM61 Sport BT