Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Słuchawki bezprzewodowe od Xiaomi

Xiaomi to bardzo dobrze znana firma która produkuje przede wszystkim sprzęt elektroniczny, między innymi i słuchawki bezprzewodowe. W ostatnich latach Xiaomi bardzo zyskało uznanie konsumentów, głównie ze względu na produkty, które są bardzo dobre jakościowo i zarazem w niskiej cenie. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry i to jest główny powód popularności tej marki. Popularność Xiaomi zaczęła się od Smartfonów, które szybko stały się dobrze sprzedającym się produktem. Wachlarz asortymentu którym dysponuje ta marka jest bardzo duży. Najpopularniejszymi ich produktami są wcześniej wspomniane telefony, powerbanki, inteligentne opaski, tablety, słuchawki, głośniki, a nawet hulajnogi elektryczne.

Początkowo wszystkie ich urządzenia kupowało się przez internet, głównie na AliExpress oraz podobne strony. Ale już od dłuższego czasu możemy kupić je w dużych sklepach RTV i AGD, a nawet doczekaliśmy się oficjalnych sklepów Xiaomi w Polsce. A to oznacza gwarancję i możliwość sprawdzenia danego sprzętu przed zakupem w sklepie.

W przypadku Xiaomi nie zadajemy sobie pytania dlaczego ten sprzęt tyle kosztuje i za co właściwie płacimy (choć w popularnych dobrze rozreklamowanych produktach i tak zdajemy sobie sprawę, że dużą częścią sumy jest właśnie sama marka).

W przypadku Xiaomi wiemy i cenimy to, że cena najczęściej jest uczciwa i nie przepłacamy za coś co nie jest tego warte.

Nie inaczej jest w wypuszczanych przez Xiaomi słuchawkach. Cena jest przyzwoita, a produkt dobry.

Teraz czas na zaprezentowanie bezprzewodowych słuchawek bluetooth od Xiaomi

Xiaomi AirDots Pro – słuchawki jak Apple AirPods

Są to świetne słuchawki dokanałowe w nowej odsłonie. Trudno nie doszukiwać się w nich podobieństwa do Apple AirPods. Bardzo podobna konstrukcja, jaki i etui. Tyle, że w sporo niższej cenie.

Bardzo dobre brzmienie i co wiele osób potwierdza, nawet lepsze od AirPodsów. Bateria trzyma do 4 godzin, co jest wynikiem całkiem porządnym.

Steruje się je za pomocą, dotykowych padów na obudowie słuchawek. Wspierają także Asystenta Google oraz Siri.

Nie mamy tu niestety kodeka AptX ale jest za to AAC.

Posiadają bluetooth w wersji 5.0.

Są odporne na zachlapania i deszcz, więc mogą się nadać również użytku w czasie uprawiania sportu.

Za pomocą etui możemy doładować dwukrotnie słuchawki do pełna. Czyli licząc realnie, cały zestaw starcza na około 10 godzin grania.

Xiaomi Airdots

Pierwsze słuchawki bez żadnych kabli od Xiaomi. To bardzo popularny model, są małe, wygodne i niewiele ważą. Wykonane w trendzie słuchawek absolutnie bez żadnych kabli, to tak zwane pchełki. W dodatku mają bardzo poręczne etui ładujące, które idealnie pasuje do kieszeni, nie wypychając jej zbytnio. Więc zawsze możemy zabrać je ze sobą. Airdots na jednym ładowaniu wytrzymują około 4 godzin, a etui daje możliwość naładowania ich do 3 razy.

Bardzo dobrze leżą w uchu i ciężko byłoby wykonać taki ruch aby wypadły z ucha.

Po wyjęciu ich z etui automatycznie łączą się z naszym telefonem.  

Posiadają kodek AAC i brzmienie jest naprawde dobre.

Posiadają bluetooth w wersji 5.0.

Sterowanie nimi odbywa się za pomocą dotykowych padów na słuchawkach.

Obsługują Asystenta Google, co jest bardzo pomocne. Niestety nie są wodoodporne.

Jak to w produktach Xiaomi, bardzo dobrze wygląda stosunek jakości do ceny.

Xiaomi Redmi AirDots

Kolejne propozycja słuchawek bezprzewodowych od Xiaomi. Jest to najtańszy model z prezentowanych tu słuchawek ale niczym nie ustępuje reszcie. Dobrze wyglądają, mało ważą, dobrze brzmią oraz pozwalają na długie słuchanie bez potrzeby ładowania zestawu.

A na zestaw składają się jak w powyższych modelach, same słuchawki oraz etui, które służy jako powerbank.

Na jednym ładowaniu wytrzymują do około 4 godzin grania, a doładowanie ich w etui rozszerza ten czas do około  godzin. Co powinno być zadowalającym wynikiem przy tak małych słuchawkach.

Trzymają się świetnie w uchu i nie ma możliwości żeby przypadkiem z niego wypadły.

Standardowo mają kodek AAC. Grają bardzo dobrze w co ciężko uwierzyć jak patrzymy na cenę. I myślę, że to jest właśnie największym zaskoczeniem kupujących.

Posiadają bluetooth w wersji 5.0.

Sterowanie odbywa się za pomocą przycisku na słuchawkach.

Oczywiście tak jak w poprzednich modelach, taki i ten wspiera Asystenta Google.

Jak wspomniałem na początku są one tańsze od powyższych modeli.