Słuchawki bezprzewodowe z opcjonalnym kablem

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Słuchawki bluetooth z kablem

Używając słuchawek bezprzewodowych w większości przypadków jesteśmy skazani na to ile nam wytrzyma bateria. Gdy bateria się wyczerpie pozostaje tylko podłączyć je do ładowania i czekać. Gorzej jak jesteśmy z dala od domu.

Tak samo nie zawsze jest nam potrzebna łączność bezprzewodowa. Siedząc w domu przy komputerze, czasem łatwiej jest wpiąć kabel niż łączyć się przez bluetooth.

Tutaj z pomocą przychodzą słuchawki które po za tym, że są bezprzewodowe posiadają dodatkowo kabel z wejściem mini Jack, który możemy wpiąć do naszego telefonu czy komputera. Tak, istnieją takie słuchawki bezprzewodowe i przewodowe w jednym!

Jeśli potrzebne są nam słuchawki do jazdy na rowerze, a drugie do oglądania wieczorem na komputerze śmiesznych filmików na YouTube to nie ma sensu kupować dwóch par słuchawek tylko po to aby mieć jedne z kablem, a drugie bezprzewodowe.

Jeśli mają to być słuchawki uniwersalne do słuchania muzyki w czasie drogi do pracy czy szkoły oraz do użytku domowego np. do oglądania seriali na laptopie to słuchawki bezprzewodowe z opcjonalnym kablem będą idealnym rozwiązaniem.

Będzie to rozwiązanie do codziennego użytku. I oczywiście nie mówimy tu o audiofilskich produktach czy do użytku w profesjonalnych studiach. To zupełnie inny temat do rozważań i kompletnie inna para kaloszy(właściwie słuchawek).

Inna kwestią jest to że w słuchawkach przewodowych nie występują chwilowe przerwania i zakłócenia. Kabel zapewnia stałe i stabilne przesyłanie danych. Najważniejsze żeby był dobrej jakości, a najlepiej aby był tym kablem który dostajemy w pudełku wraz z słuchawkami. Czyli mówiąc krótko, najlepiej aby był oryginalny. Nie ma się co oszukiwać, w modelach z bluetooth czasem to się zdarza i jest denerwujące. Dlatego słuchawki bezprzewodowe i przewodowe w jednym to idealne rozwiązanie.

Jest opinia, że słuchawki z przewodem lepiej brzmią. Jest to w zasadzie prawda ponieważ przy transmisji bluetooth trochę tracimy na jakości przesyłanych plików. Z rozwiązaniem tego problemu przychodzą kodeki takie jak AptX czy AptX HD. Dają one w zasadzie już taką samą jakość jak przy słuchaniu przez kabel. Nie wystarczy tylko aby słuchawki je posiadały. Trzeba mieć na uwadze aby zarówno same słuchawki jak i urządzenie z którego wysyłamy sygnał (np.telefon) obsługiwały te kodeki. Nie wszystkie urządzenia je posiadają. Listę takich urządzeń znajdziesz na oficjalnej stronie pod tym adresem https://www.aptx.com/products

Tak samo w komputerze trzeba sprawdzić czy moduł bluetooth obsługuje taki kodek.

Jeśli chcemy korzystać a AptX, a posiadamy Iphone to niestety to się nie uda, ponieważ firma Apple w Iphone nie wspiera tego rozwiązania. Korzysta z gorszej technologii jaką jest AAC.

Produkty Sony też posiadają swój bardzo dobry kodek LDAC i jeśli np telefon i słuchawki będą tej firmy to połączenie na pewno będzie wspomagane przez LDAC. Nie ma też tu problemu bo produkty Sony wspierają także AptX.

To wszystko rodzi pewne zamieszanie i nie zawsze wiemy, a czasem nawet nie chce się nam grzebać w ustawieniach aby sprawdzić czy kodeki są włączone.

Powinno się to dziać wszystko automatycznie ale nie zawsze tak jest. Nie wszyscy są tego świadomi i myślą, że skoro oba urządzenia posiadają odpowiednie kodeki to wszystko zadziała automatycznie. ‘

Bywa tak, że podłączając opcjonalny kabel do słuchawek bluetooth, jesteśmy mocno zdziwieni jakością dźwięku wydobywającymi się z przetworników. Różnica potrafi być bardzo wyraźna. I dopiero wtedy zaczynamy szukać i dowiadujemy się o kodekach. Czasami nawet o tym, że są różnice w jakością pomiędzy zwykłym bluetooth bez kodeków, a przez kabel. To wszystko przemawia za słuchawkami bluetooth z możliwością podpięcia kabla.

Przeglądając ostatnio pewne forum internetowe natknąłem się na temat z zapytaniem o takie właśnie słuchawki bluetooth z kablem. Autor miał problemy ze znalezieniem takiego sprzętu, a mnie przyszło na myśl, że przecież jest od groma takich modeli.

Postanowiłem rozwiązać ten problem i przedstawić kilka takich modeli słuchawek bezprzewodowych z możliwością podpięcia kabla.

Mam wrażenie, że przez swoją wygodę użytku, słuchawki bluetooth zaczynają być dominującym typem. Ale jeśli czujemy brak kabla w pewnych sytuacjach to nic straconego. Możemy te dwa typy połączyć. I o to prezentuje słuchawki bezprzewodowe bluetooth z dodatkowym kablem.

Przykładowe modele słuchawek bezprzewodowych z opcjonalnym kablem: