Słuchawki bezprzewodowe na siłownię

Słuchawki bezprzewodowe na siłownię to dla wielu obowiązkowa rzecz do zabrania ze sobą na trening, tak jak butelka wody. Bez tego nie idzie się ćwiczyć. Przedstawiam kilka modeli słuchawek bluetooth idealnych na trening na siłowni. Można ich używać również do innych sportów tj. bieganie czy do jazdy na rowerze ale przede wszystkim jednak sprawdzą się na siłowni.
Osoby ćwiczące na siłowni, z całą pewnością wiedzą jak bardzo ważne jest skupienie na treningu. Odgłosy ćwiczących osób, dźwięk wydawany przez różne sprzęty do ćwiczeń, rozmowy, muzyka z klubowych głośników która nie koniecznie nam pasuję. To wszystko może nam przeszkodzić w naszym planie treningowym. Idealnym na to sposobem jest odcięcie się od tych hałasów poprzez założenie słuchawek. Wtedy możemy już się skoncentrować tylko na swoim. Możemy dzięki temu też uniknąć rozpraszających rozmów z przypadkowymi ludźmi, co skutecznie blokuje nasz trening, a już na pewno wydłuża czas między seriami i ogólna długość treningu.
Nasza ulubiona muzyką możemy się „podkręcić” do cięższego treningu. Możemy też słuchać podcastów aby się czegoś dowiedzieć i rozwijać się dodatkowo w interesujących nas dziedzinach. Ogólnie same korzyści!
Jeśli już wybieramy słuchawki na siłownię to obowiązkowo bezprzewodowe! Myślę, że nikomu nie trzeba tego tłumaczyć. Łatwo sobie wyobrazić korzyści bezprzewodowych słuchawek na siłowni. Podczas treningu nie lata nam żaden kabel którym możemy o coś zahaczyć. Podczas biegu na bieżni czy leżąc na ławeczce nie musimy mieć telefonu w kieszeni z podpiętym kablem. Telefon kładziemy sobie spokojnie obok i ćwiczymy, a muzyka płynie z słuchawek bezprzewodowo. Pomyśl, że wyciskacz na ławeczce spory ciężar i czujesz jak telefon wysuwa się powoli z kieszeni i wypada ciągnąc za kabel, albo biegniesz na bieżni i kabel lata na wszystkie strony. Słuchawki bezprzewodowe robią naprawdę robotę w takich sytuacjach. Zobacz też artykuł o słuchawkach sportowych.
Poniżej przedstawiam propozycje najlepszych słuchawek bezprzewodowych na siłownię. Jeśli wcześniej nie korzystałeś z nich na siłowni, szybko docenisz korzyść z ich posiadania.
Jako dodatkową informacje zamieszczam miejsca gdzie można kupić te słuchawki. Dla lepszego poznania ceny zamieszczam link do porównywarek cenowych.
Ranking słuchawek bezprzewodowych na siłownię:
Ranking najlepszych słuchawek na siłownie. Kilka modeli które przedstawiam poniżej idealnie sprawdzą się podczas treningów. Do wyboru są słuchawki douszne/dokanałowe, nauszne i wokółuszne.
Słuchawki douszne/dokanałowe:
Xiaomi Redmi Airdots

Małe, kompletnie bezprzewodowe oraz tanie. Na pierwszy ogień idą popularne słuchawki true wireless. Model Redmi Airdots prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Za niewielką cenę dostajemy słuchawki które zajmują bardzo mało miejsca oraz wytrzymują około 4 godziny na w pełni naładowanej baterii. Do tego dostajemy etui, które dodatkowo jest powerbankiem ładującym. Możemy nim dwa razy naładować słuchawki do pełna.
Dobrze trzymają się w uchu i nie wypadają. Sprawdzają się podczas treningów. Są bardzo lekkie bo każda słuchawka waży tylko 4,1g. Bluetooth jest w wersji 5.0, więc połączenie jest bardzo dobre. Posiadają jeden guzik do przywołania asystenta głosowego lub do zatrzymywania/puszczania utworu.
Zakres częstotliwości w jakim one działają to 20 Hz – 20000 Hz.
Słuchawki jak już wcześniej wspomniałem ładujemy przez etui ładujące. Z Kolei etui ładujemy kablem USB-c, który znajduje się w zestawie.
Mają wbudowany mikrofon, więc możemy spokojnie prowadzić przez nie rozmowy. Ich niska cena dosłownie powala, za tą cenę naprawdę warto je kupić.
Gdzie kupić Xiaomi Redmi Airdots?
Sprawdź w porównywarce cenowej Ceneo.pl
JBL T110BT

Ten mode to kolejna propozycja dokanałowych słuchawek bezprzewodowych za niewygórowaną cenę. Są to słuchawki bluetooth ale przeciwnie do Xiaomi Redmi Airdots, posiadają kabel łączący dwie słuchawki. Nie przeszkadza on jednak w czasie treningów. Słuchawki dobrze leżą w uchu i trzymają się pewnie. Do zestawu mamy dołączone trzy rodzaje silikonowych końcówek, więc możemy je sobie dobrać indywidualnie do rozmiarów naszego ucha.
Wyposażone są w bluetooth w wersji 4.0, co jest dobrą informacją, ponieważ mają mniejsze zapotrzebowanie na energię.
Jak już jesteśmy przy zapotrzebowaniu ich na energię to należy wspomnieć, że przy pełnym naładowaniu grają przez około 6 godzin.
Jak to słuchawki dokanałowe, całkiem dobrze izolują nas od dźwięków otoczenia. Posiadają system PureBass, dzięki któremu miłośnicy mocnych basów polubią te słuchawki.
Ich waga nie jest duża bo wynosi zaledwie 16 gramów.
Dla wygody abyśmy nie musieli sięgać po telefon, do dyspozycji mamy trzy guziki sterujące. Możemy podgłaśniać lub przyciszać mzyke, puszczać lub zatrzymywać utwór, odbierać i kończyć rozmowę telefoniczną. Oczywiście aby rozmawiać potrzebny jest mikrofon, który zamieszczony jest przy guzikach sterujących.
Pasmo przenoszenia JBL T110 BT mieści się w standardowych granicach 20 Hz – 20000 Hz.
W zestawie do ładowania mamy kabel USB, aby w pełni je naładować potrzeba około 2 godzin.
Gdzie kupić JBL T110 BT?
Sprawdź w porównywarce cenowej Ceneo.pl
Samsung Galaxy Buds

Świetne słuchawki bez jakichkolwiek kabli. Idealnie się nadają na siłownię jak i do innych sportów. Bardzo dobrze nadają się ogólnie jako słuchawki do telefonu.
Świetnie leżą w uchu, są małe i mają dużo dodatkowych funkcji. Wystarczy poczytać opinie aby się przekonać, że jest to bardzo dobry sprzęt.
Po wyciągnięciu ich z etui automatycznie łączą się z telefonem poprzez bluetooth, który jest w wersji 5.0.
Czas działania na jednym pełnym naładowaniu to około 6 godzin, to może starczyć na kilka dobrych treningów. Etui które jest także przenośną ładowarką, naładuje je dodatkowo raz i jeszcze zostanie trochę zapasu na małe doładowanie. W skrócie wraz z doładowaniem słuchawki wytrzymają około 12-14 godzin. Możemy zrobić z nimi dobry trening i zostanie nam energii jeszcze na pół dnia słuchania. Uważam, że to bardzo dobry wynik i w pełni wystarczający.
W zestawie mamy kilka silikonowych końcówek dla lepszego dopasowania. Dobrze wygłuszają otoczenie. Jako ciekawostkę podam, że mają tryb Ambient aby wiedzieć co się dzieje wokół nas. To przydatna opcja na rower ale nie koniecznie będziemy chcieli jej używać na siłowni.
Ich waga to 5,5 g na każdą słuchawkę.
Do sterowania nie mamy tu tradycyjnych guzików lecz panel dotykowy na każdej słuchawce. Za pomocą dotknięć zmienimy utwór na kolejny lub poprzedni, odbierzemy rozmowę lub ją zakończymy, przywołamy asystenta głosowego, włączymy tryb Ambient lub podgłośnimy albo przyciszymy muzykę. W czasie ćwiczeń na pewno się to przyda.
Wbudowane mikrofony bardzo dobrze zbierają nasz głos co umożliwia bardzo komfortowe prowadzenie rozmów. Zarówno my jak i nasz rozmówca słyszymy się wyraźnie.
Etui ładujemy za pomocą kabla USB typu C oraz co ciekawe możemy naładować je indukcyjnie czyli bezprzewodowo np. za pomocą naszego smartfona. Jest także funkcja szybkiego ładowania.
Naprawde godne polecenia słuchawki!
Gdzie kupic Samsung Galaxy Buds?
Sprawdź w porównywarce cenowej Ceneo.pl
Słuchawki nauszne:
Marshall Major III BT

Tym razem mamy słuchawki nauszne znanej firmy Marshall. To bardzo stylowy i modny model z rockowym zacięciem. Jeśli chcesz słuchać muzyki z dobrego sprzętu i przy okazji dobrze się prezentować na siłowni to Marshall Major III będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
Są to jak widać słuchawki nauszne. Są sporo większe od poprzednich przedstawionych modeli. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że są większe ale na pewno nie duże. To bardzo zgrabny model.
Nie wszystkim odpowiadają słuchawki douszne/dokanałowe. Rodzaj nauszny daje inne możliwości, choćby to że nie zatyka nam kanału słuchowego, a przetworniki głośników są większe.
Bardzo pewnie leżą na uszach i ciężko jest doprowadzić do sytuacji aby zsunęły się one nam z głowy. Pod tym względem nadają się do ćwiczeń na siłowni.
Marshall Major III BT to wersja bezprzewodowa wypozażona w bluetooth z kodekiem AptX dla lepszego, bardziej czystego brzmienia. Zapewnia nieprzerwaną transmisję do 10 metrów od źródła nadawanego sygnału(np. telefonu). Dodatkowo w zestawie mamy kabel z wejściem 3,5mm, więc możemy je używać jak zwyczajne słuchawki z kablem. Ma to swoje plusy, np. gdy jakimś cudem rozładują się akurat wtedy kiedy będziemy ich potrzebować.
Przez ponad 30 godzin możemy cieszyć się muzyką na jednym pełnym naładowaniu. To bardzo dużo. Zakładając, że chcielibyśmy używać ich tylko na siłownie to pewnie zapomnielibyśmy gdzie mamy kabel ładujący bo najprawdopodobniej przez dwa miesiące nie musielibyśmy ich ładować. Proces ładowania trwa około 3 godziny.
Ładujemy je za pomocą dołączonego kabla typu microUSB.
Dobrze przylegają do uszu, zapewniając odpowiednie wyciszenie otoczenia, a przy włączonej muzyce, możemy spokojnie zapomnieć o otoczeniu.
Do sterowania nie mamy tu guzika ani panelu dotykowego, ale stylowe pokrętło. Możemy nim podgłaśniać/przyciszać myzykę, odtarzać/pauzować, odbierać/kończyć rozmowę telefoniczną, zmieniać kolejność odtwarzania utworów.
Skoro mamy guzik do odbierania i kończenia połączeń telefonicznych to oczywiście mamy także wbudowany wnie mikrofon.
Pasmo przenoszenia wynosi od 20 Hz do 20000 Hz.
Ich waga to 178 gramów.
Gdzie kupić Marshall Major III BT?
Sprawdź w porównywarce cenowej Ceneo.pl
Słuchawki wokółuszne:
Sony WH1000XM3

Tego modelu firmy Sony większości osób, które interesują się słuchawkami nie trzeba przedstawiać. WH1000XM3 to bezpośredni konkurent Bose QC35 czyli słuchawki z najlepsza aktywną redukcją hałasu(ANC).
ANC działa w nich naprawde wyśmienicie. Można całkowicie odciąć się od otaczającego nas świata, a przynajmniej od jego dźwięków. I tutaj właśnie pojawia się ich duża zaleta w związku z siłownią. Najlepsza na rynku aktywna redukcja hałasu, pozwoli nam na pełna koncentracje na treningu.
Ten model Sony chwalony jest również za wygodę i elastyczność obudowy. Są również składane i łatwo je zabrać wszędzie ze sobą. To słuchawki bezprzewodowe z opcjonalnym kablem który mamy w zestawie i jeśli chcemy możemy go podłączyć i używać jako słuchawki na kablu.
WH1000XM3 to pełnowymiarowe słuchawki nauszne, które świetnie leżą i dobrze wyglądają. Nie robią wrażenia dużych i nie wygląda się w nich dziwnie.
Do dyspozycji mamy bluetooth w wersji 4.2 z całą gamą kodeków takich jak AptX, AptX HD(!), LDAC, więc o stratę w jakości przesyłanych dźwięków nie musimy się martwić. Dodatkowo do szybkiego parowania urządzeń mamy NFC.
Czas pracy po jednym naładowaniu jest rewelacyjnie długi bo aż 30 godzin, przy włączonym ANC, a przy wyłączonym ANC będą działać 38 godzin.
Dodatkowych funkcji jest ogrom tj tryb inteligentnego nasłuchiwania otoczenia. Dla rozwinięcia dodatkowych funkcji polecam pobrać dedykowaną aplikacje od Sony na telefon Headphones Connect.
Do sterowania muzyką mamy panel dotykowy na obudowie nauszników. Za pomocą gestów możemy odtworzyć/zatrzymać muzykę, puścić następny/poprzedni utwór, przewijanie utworu do w przód/tył, zmniejszanie/zwiększanie głośności. Po bokach znajdziemy również fizyczne guziki do włączania/wyłączania ANC, przycisk power oraz przywołanie asystenta głosowego. Przy tak dużych możliwościach sterowania, nawet nie musimy myśleć o potrzebie wyciągania telefonu.
Ładujemy je za pomocą kabla USB typu C, co dla wielu osób jest ważne bo większość nowych urządzeń jest wyposażona w ten rodzaj USB, a nikt nie lubi kolekcjonować osobnych kabli do każdego urządzenia.
Pasmo przenoszenia mieści się w standardowym zakresie 20 Hz – 20000 Hz przez bluetooth.
Słuchawki ważą 255 gramów.
Przeczytaj recenzje o Sony WH1000XM3
Gdzie kupić Sony WH1000XM3?
Sprawdź w porównywarce cenowej Ceneo.pl