Słuchawki do pracy zdalnej

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Pracuj efektywnie i wygodnie w domu! Czyli jakie słuchawki z mikrofonem sprawdzą się najlepiej do pracy zdalnej?

Słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej są coraz bardziej potrzebnym produktem. Dla niektórych to oczywisty sposób pracy dla innych coś nowego. W wielu przypadkach sytuacja jaką mamy na świecie wymusiła taki tryb pracy. Bez względu jaki jest powód, trzeba sobie z tym radzić i szukać rozwiązań najlepszych dla nas.

Co jakiś czas dostaję maile z pytaniem czy mam jakiś konkretny model do polecenie. Tak się składa, że się przygotowałem do tematu i mam kilka konkretnych modeli właśnie do polecenia. 

Przyjąłem kilka założeń. W zależności od potrzeb i charakteru pracy którą wykonujemy w domu przy pracy zdalnej, rozdzieliłem słuchawki na te z mikrofonem kierunkowym do częstych rozmów przez telefon czy komunikatory takie jak np. Skype i dla tych co potrzebują się bardziej skupić i potrzebna jest im cisza.

Po za tym jednym z głównych priorytetów musi być wygoda. Innymi słowy muszą być na tyle wygodne aby można było w nich spędzić długie godziny bez uczucia dyskomfortu. 

Mają to również być słuchawki z mikrofonem do wideorozmów więc muszą dobrze wyglądać aby nie odstraszać ludzi po drugiej stronie komputera.

Najlepsze słuchawki do pracy zdalnej

Jakie słuchawki z mikrofonem wybrać do pracy zdalne?

Na rynku jest tyle modeli słuchawek z mikrofonem, że ciężko jest coś wybrać samemu. W zależności od tego jak takie słuchawki mają Ci służyć w pracy, musisz wybrać odpowiednie rozwiązanie. 

Poniżej proponuję 3 modele słuchawek z mikrofonem kierunkowym , które idealnie się sprawdzą do wideokonferencji oraz rozmów z klientami oraz dodatkowo 1 model z najlepszą dostępną na rynku  aktywna redukcją hałasu, co zapewni Ci ciszę i zwiększy koncentrację na zadaniach.

Słuchawki nauszne/wokółuszne z mikrofonem

Jeśli mamy pracować w słuchawkach z mikrofonem przez wiele godzin i mamy czuć się komfortowo to właściwym wyborem będą słuchawki nauszne lub wokółuszne. 

Oba typy słuchawek są do siebie dość podobne. Sama nazwa sugeruje jak on spoczywają na naszej głowie. 

Wokółuszne umiejscawiają ucho w środku nausznika, okalając ucho na około. Jest to najwygodniejsza opcja, ucho nie jest w żaden sposób przyciskane. Słuchawki wokółuszne dobrze też tłumią pasywnie hałasy.

Słuchawki nauszne kładziemy na małżowinie usznej. Jest to też wygodna forma ale już na dłuższe godziny możemy zacząć odczuwać ból związany z uciskiem.

Słuchawki z mikrofonem ranking:

SteelSeries Arctis 1

Na początek dla osób pracujących z domu, które muszą dużo rozmawiać przez komunikatory proponuje słuchawki SteelSeries Arctis 1

Dlaczego właśnie one? Są to przecież słuchawki dla graczy!

Z prostego powodu. Wyglądem nie nawiązują w żaden sposób do słuchawek gamingowych. Są dostępne w eleganckim czarnym kolorze.

Jedna z najważniejszych w tym przypadku funkcji jest mikrofon kierunkowy, który można dodatkowo jednym ruchem odczepić. Ma to swoją zaletę.

Gdy już danego dnia nie będziemy musieli z nikim rozmawiać możemy sobie odłączyć mikrofon aby nam nie przeszkadzał i słuchać sobie tego co potrzebujemy lub po pracy zrelaksować się muzyką.

Dodatkowym udogodnieniem jest przełącznik do włączania i wyłączania mikrofonu.

Jeśli np. ktoś z domowników w czasie naszej rozmowy w pracy wejdzie nam do pokoju, a nie chcemy aby nasz rozmówca tego słuchał, jednym ruchem możemy wyłączyć mikrofon.

Są to słuchawki przewodowe z dobrym mikrofonem z wyjściem minijack 3,5mm, które możemy podpiąć do każdego komputera.

SteelSeries Arctis 1 to słuchawki wokółuszne, dzięki temu nasze uszy nie będą uciskane przez wiele godzin ponieważ pady znajdują się wokół uszu. Co ważne wykonane są one z materiału który przepuszcza powietrze więc ucho będzie wentylowane i nie będzie się nam pocić.

Tutaj przeczytasz całą recenzję słuchawek SteelSeries Arctis 1

Sprawdź cenę słuchawek w porównywarce cenowej Ceneo

SENNHEISER PC 8 USB

Słuchawki do pracy zdalnej Sennheser

Sennheiser PC 8 USB to słuchawki stricte do pracy biurowej dla osób, które w pracy wykonują dużo rozmów telefonicznych oraz uczestniczą w konferencjach on-line. 

Te słuchawki zostały zbudowane właśnie z myślą o pracy, takie jest ich pierwotne zastosowanie.

Jeśli chodzi o jakość to firmie Sennheiser można spokojnie zaufać, jest to bardzo dobry producent, znający się na słuchawkach. 

PC 8 to słuchawki nauszne z mikrofonem wyjściem USB. Są typem słuchawek nausznych z kablem zakończonym wtyczką USB, wystarczy podpiąć do komputera i można rozmawiać.

Zaletą z całą pewnością jest mała waga bo ważą zaledwie 84 gramy.

Mikrofon kierunkowy spisuje się bardzo dobrze. Wycisza szumy z zewnątrz, zbierając wyraźnie nasz głos. 

Do minusów trzeba zaliczyć to, że są nauszne i nie nadają się do pomieszczenia w którym jest więcej ludzi czy po prostu jest głośno. Słabo tłumią pasywnie hałasy z zewnątrz

Jak już wcześniej wspomniałem Sennheiser zna się na słuchawkach, ma w swojej ofercie nawet takie za ponad 250 tys złotych(model Orpheus dla zainteresowanych). 

Nie musicie na szczęście straszyć budżetu waszej firmy taką kwotą. SENNHEISER PC 8 USB dostępne są w przyzwoitych pieniądzach.

Dokładną cenę możesz sprawdzić w porównywarce cen tutaj.

Logitech G Pro X

Słuchawki z mikrofonem Logitech G Pro X

Loigtech G Pro X to słuchawki bardziej zaawansowane, można by się nawet pokusić o stwierdzenie, że są z wyższej półki. 

Ich podstawowe przeznaczenie to gry. W grach jak i w pracy zdalnej, bardzo ważna jest komunikacja. Tutaj postawiono na wysoką jakość dźwięku zarówno samych słuchawek jak i tego z mikrofonu.

Mikrofon jest kierunkowy nastawiony na nasze usta. Mamy tu jednak znacznie więcej jeśli chodzi nawet o sam mikrofon. Logitech zastosował w nich swoją technikę BLUE VO!C, która redukuję hałasy otoczenia oraz daje możliwość ustawienia różnych filtrów głosowych.

Dzięki tym zabiegom, bedziemy naprawde dobrze zrozumiani bez żadnych szumów, świsty powietrza które wszyscy znamy z rozmów telefonicznych zostają ładnie wygłuszone.

Te słuchawki możemy uznać za w pełni profesjonalny sprzęt to rozmów.

Spełnia także nasze założenie odnośnie estetyki. Czarna elegancka obudowa nie zwraca na siebie uwagi przez co wyglądamy w nich bardziej profesjonalnie. Z całą pewnością nadają się do wideokonferencji.

Loigtech G Pro X to słuchawki nauszne przewodowe z mikrofonem kierunkowym.

Dobrze leżą na głowie, a pianka którą są wyłożone słuchawki dostosowuje się do naszych kształtów zapamiętując je. Nie męczą ucha i pozwalają go dobrze wentylować.

Mikrofon jest w pełni odpinany i elastyczny, przez co możemy go ustawić w wygodnej dla nas pozycji.

Cena nie jest zbyt niska bo trochę poniżej 500 zł ale za to dostajemy sprzęt wysokiej klasy.  

Dokładną cenę możesz sprawdzić w porównywarce cen tutaj.

Sony WH-1000XM3

WH 1000xm3

W przypadku tych słuchawek zachodzi pewna różnica w porównaniu do powyższych modeli. Najważniejszą zmianą jest tu brak mikrofonu kierunkowego.

Nie znaczy to wcale, że nie można się za ich pomocą dobrze komunikować. W warunkach domowych wbudowany mikrofon, który znajduje się w nauszniku zbiera dobrze nasz głos ale już w większym hałasie będzie zbierał również odgłosy z otoczenia. 

Jednak nie bez powodu wybrałem akurat ten model. Ma on gigantyczną zaletę w postaci świetnej aktywnej redukcji hałasu. 

To propozycja dla osób, które potrzebują się skupić na pracy i nie chcą aby dekoncentrowały je jakieś rozmowy domowników, sąsiad koszący trawę czy hałasy przejeżdzających aut za oknem. Jeśli szukasz słuchawek z mikrofonem i dodatkowo wygłuszających otoczenie to WH-1000XM3 będą dla Ciebie dobrym wyborem.

Może się to wydać paradoksalne ale te słuchawki można kupić właśnie dla ciszy. 

Sony WH-1000XM3 są bardzo wygodne, są to słuchawki bluetooth z mikrofonem wbudowanym i posiadają dużo przydatnych funkcji. 

Bezprzewodowość tych słuchawek daje nam swobodę ruchów, możemy się przemieszczać bez potrzeby trzymania przy sobie laptopa czy telefonu.

To typ słuchawek wokółusznych, a więc nie męczą ucha. 

Dodatkowo jeszcze bardzo dobrze brzmią. Mają jednak też swoją wadę. Jest nią dość wysoka cena.

Przeczytaj pełną recenzję słuchawek Sony WH-1000XM3.

Dokładną cenę możesz sprawdzić w porównywarce cen tutaj.