Słuchawki douszne bluetooth

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Szukasz najlepszych słuchawek dousznych bluetooth dla siebie? W tej recenzji przedstawię Ci TOP 10 najlepszych słuchawek dousznych bezprzewodowych. Znajdziesz tu najbardziej pożądane słuchawki w różnych przedziałach cenowych.

Są małe i wygodne, przydają się szczególnie gdy się przemieszczamy i nie mamy miejsca na słuchawki pełnowymiarowe. Idealne w czasie dojazdów do pracy czy szkoły. Wiele osób nigdzie nie wychodzi bez nich z domu. Przez swoje rozmiary stały się bardzo popularnym typem słuchawek i każdy powinien przynajmniej jeden taki zestaw posiadać. Idealnie nadają się do smartfona(przeczytaj o słuchawkach do telefonu).

Słuchawki douszne i dokanałowe

Tak jak w poprzednich moich artykułach, wspomnę tutaj o różnicy między słuchawkami dousznymi a dokanałowymi. Niestety są one dość często mylone ze sobą. Różnica może nie jest ogromna ale jednak są to dwa różne typy słuchawek.

Najprościej rzeczu umując słuchawki douszne umiejscowiamy w uchu w małżowinie usznej. Natomiast dokanałowe wchodzą głębiej w ucho do przewodu słuchowego zewnętrznego i na nim też się trzymają.

Poniżej przedstawię kilka modeli jednych i drugich.

Ranking najlepszych dousznych słuchawek bezprzewodowych:

Zapoznajcie się z prezentowanymi modelami słuchawek dousznych i dokanałowych, a na pewno znajdziecie coś dla siebie. Posegregowane będą cenowo, od najtańszych do najdroższych. Przedstawię słuchawki bezprzewodowe douszne do 200 zł, do 300 zł, do 500 zł i do 1000 zł. Najczęściej jednak cena gra główną rolę przy wyborze słuchawek. Oczywiście ciężko porównywać te najtańsze z najdroższymi. Wybrałem jednak te na które warto zwrócić uwagę, w swojej kategorii cenowej.

Słuchawki bezprzewodowe douszne – ranking:

Zastanawiasz się jakie bezprzewodowe słuchawki douszne są najlepsze? Poniżej masz listę TOP 10 dousznych słuchawek bluetooth.

  1. Samsung Galaxy Buds Plus
  2. SONY WF-1000XM3
  3. APPLE AIRPODS
  4. MARSHALL Minor II
  5. SAMSUNG GALAXY BUDS
  6. JABRA ELITE ACTIVE 65T
  7. HUAWEI FREEBUDS LITE
  8. XIAOMI REDMI AIRDOTS
  9. JBL T110BT
  10. HUAWEI AM61 SPORT BT

Słuchawki bezprzewodowe douszne do 200 zł

1. XIAOMI REDMI AIRDOTS

Sprawdz cene i opinie w sklepach na CENEO.PL

Dobre słuchawki bluetooth bez żadnego kabla w rewelacyjnie niskiej cenie. Każdy kto szukał tanich słuchawek bezprzewodowych na pewno natknął się na słuchawki Redmi Airdots. Cena biją konkurencję w tego typu słuchawkach. Oferują dużo, a nie karzą za to płacić wiele.

Są to słuchawki dokanałowe, typowe pchełki. Wkładamy je do ucha i praktycznie nie wystają one poza nie. Grają przyzwoicie i gość głośno. Rozmowy da się prowadzić na całkiem dobrym poziomie.Są wspierane przez bluetooth w najnowszej wersji 5.0, połączenie jest stabilne.

Przez 4h możemy się cieszyć naszą ulubioną muzyką na jednym ładowaniu, a etui ładujące doładuje je jeszcze dwa razy do pełna. 

Na słuchawkach mamy przycisk do włączania i wyłączania muzyki oraz odbierania i kończenia rozmów.

2. JBL T110BT

JBL T110BT

Sprawdz cene i opinie w sklepach na CENEO.PL

Porządnie wykonane słuchawki w rozsądnej cenie. Tak można określić ten model bezprzewodowych słuchawek od JBL. JBL T110BT jest bardzo popularny głównie ze względu na cenę i renomę firmy. 

Są to słuchawki dokanałowe połączone ze sobą płaskim, nieplączącym się kablem. Łączą się z telefonem czy innym odtwarzaczem muzyki za pomocą bluetooth w wersji 4.0.

Kopułki słuchawek posiadają magnesy, dzięki którym w czasie gdy nie słuchamy muzyki, powiesić na na szyi. Mają wbudowany przyzwoity mikrofon oraz guziki sterujące muzyką i rozmowami. Długość działania na baterii to około 6h, a ładowanie ich do pełna trwa około 2h.

Brzmią bardzo fajnie, a bas dzięki technologii PureBass jest głęboki.  

3. HUAWEI AM61 SPORT BT

Zestaw Huawei AM61

Sprawdz cene i opinie w sklepach na CENEO.PL

Słuchawki bluetooth że sportowa duszą. Konstrukcja przygotowana na ciężkie warunki treningowe. Są wyposażone w IPX5, ta klasa wodoszczelności chroni je przed deszczem i potem. Świetnie trzymają się w uchu. Posiadają dodatkowe mocowania, które jeszcze lepiej przytrzymują je we właściwym miejscu. Są to słuchawki dokanałowe bluetooth.

Bateria na jednym ładowania wytrzymuję całkiem zadowalająca ilość godzin. Słuchać muzyki i prowadzić przez nie rozmowy możemy aż przez 11h. Co w ciągu jednego dnia jest ciężkie do wykorzystania. Jeśli akurat z nich nie korzystamy ale pozostają włączone w trybie czuwania to do 10 dni możemy je tak pozostawiać bez ładowania.

Z jakości dźwięku powinniśmy być zadowoleni, a muzyki można słuchać komfortowo.

Więcej o nich możesz przeczytać w tym artykule: Huawei AM61 Sport – Recenzja słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki bezprzewodowe douszne do 300 zł

4. MARSHALL Minor II

Bezprzewodowe słuchawki douszne MARSHALL Minor II

Sprawdz cene i opinie w sklepach na CENEO.PL

Tej marki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Każdy to zauważy jej logo wie to to nie byle jaki sprzęt. Znani są z wysokiej klasy sprzętu muzycznego. Po tych produktach spodziewamy się czegoś więcej. 

Tak jest w przypadku tych bezprzewodowych słuchawek dousznych, dźwięk wydobywający się z nich zaskoczy nas bardzo pozytywnie. Naprawde brzmią świetnie, czysto i bas jest odpowiednio głęboki. Można być pod miłym wrażeniem ich brzmienia, biorąc pod uwagę, że są to w końcu małe słuchawki douszne i to bezprzewodowe.

Bluetooth jest w wersji 5.0, wspomagany przez kodek AptX, co daje praktycznie bezstratną jakość przesyłanych dźwięków. 

Tym wszystkim możemy się cieszyć nieprzerwanie przez 12h bo tyle wytrzymuje bateria na jednym ładowaniu. Świetnie ich możliwości jest ich szybkie doładowanie. W dwadzieścia minut możemy naładować słuchawki na 2 godziny słuchania.

Na przewodzie łączącym obie słuchawki znajdziemy przycisk do sterowania muzyka jak i do odbierania i kończenia rozmów. Oczywiście mikrofon jest także wbudowany.

5. HUAWEI FREEBUDS LITE

Sprawdz cene i opinie w sklepach na CENEO.PL

Są to słuchawki dokanałowe, kompletnie bezprzewodowe tak zwane true wireless. Trend takich słuchawek wyznaczyły AirPods od Apple i większość producentów stara się mieć takie w swojej ofercie. Przede wszystkim są one około połowę tańsze od AirPods. Wielką zaletą takich słuchawek jest ich rozmiar i wygoda użytkowania. Bardzo dobrze się sprawdzają do słuchania muzyki w podróży, czy to dalszych czy tych do pracy czy szkoły. To też świetny zestaw do prowadzenia rozmów. Mikrofon dobrze sobie radzi ze zbieraniem naszego głosu i nasi rozmówcy nie powinni narzekać na jakość rozmów.

Nadają się także na treningi. Są odporne na zachlapania takie jak deszcz i pot. Czas działania na baterii to 3h, a etui ładujące może je doładować na kolejne 9h, co daje nam łącznie 12h. Za pomocą dotyku na obudowie możemy włączyć/wyłączyć muzykę oraz uruchomić Asystenta Google.

Słuchawki bezprzewodowe douszne do 500 zł

6. SAMSUNG GALAXY BUDS

Całkowicie bezprzewodowe słuchawki SAMSUNG GALAXY BUDS

Sprawdz cenę i opinie w sklepach na CENEO.PL

Samsung wykonał kawał dobrej roboty wypuszczając GALAXY BUDS. Są to rewelacyjne słuchawki dokanałowe bluetooth. Dodatkowo są to słuchawki kompletnie bez żadnych kabli.

Guzików też tu żadnych nie uświadczymy. Mamy za to panel dotykowy, którym sterujemy funkcjami słuchawek. Przy pomocy dotyku możemy: włączyć i wyłączyć muzykę, przełączyć utwór na następny lub poprzedni, zwiększyć lub zmniejszyć głośność. Dotykiem też możemy odbierać i rozłączać rozmowy oraz przywołać asystenta np. Google.

Rozmowy stoją na wysokim poziomie, zarówno nas jaki i naszego rozmówce słychać bardzo wyraźnie.

Kolejna zaletą Samsung Galaxy Buds jest funkcja Enhanced Ambient Sound, która zachwyca dźwięki otoczenia i dostarcza je nam w prost do naszych uszu. To bardzo bezpieczne rozwiązanie dla osób poruszających się w dużym ruchu ulicznym. To świetne rozwiązanie dla rowerzystów, ponieważ są wtedy świadomi co się dzieję wokół nich i słyszą nadjeżdżające pojazdy. 

Dźwiękowo spisują się bardzo dobrze i narzekać mogą tylko osoby z audiofilskim zacięciem. Pobierając dedykowaną aplikacje mamy dostęp do wielu dodatkowych funkcji oraz do Equalizera, więc możemy dostosować go do własnych preferencji. 

Czas działania na jednym ładowaniu to ponad 6h, a etui ładujące naładuje je w pełni jeszcze raz. Ciekawostką jest to, że można je ładować bezprzewodowo. 

7. Samsung Galaxy Buds Plus

Sprawdź cenę i opinie w sklepach na CENEO.PL

To ulepszona wersja Galaxy Buds, i to ulepszenie jest faktycznie na duży plus.

Tutaj znajdziesz pełną recenzje Samsung Galaxy Buds Plus.

Względem poprzedniej wersji, gigantycznie została zwiększona długość działania baterii. Został również poprawiony dźwięk.

Zostało dopracowane wszystko co najważniejsze. W końcu chcemy słuchać dobrego dźwięku i to długo.

Dla nie znających poprzedniej wersji wspomnę o najważniejszych cechach Buds Plus.

Są to oczywiście słuchawki true wireless z wygodna, niewielkich rozmiarów konstrukcją, która doskonale się sprawdziła.

Steruje się nimi za pomocą panelu dotykowego. Posiadają po dwa głośniki w każdej słuchawce dla lepszej jakości odtwarzanych dźwięków w różnych pasmach częstotliwości. Śmiało można je nazwać dobrze zbalansowanymi dźwiękowo.

Posiadają po trzy mikrofony w każdej słuchawce. Ten zabieg pozwala na lepszą jakość rozmów. Jeden mikrofon jest wewnętrzny. To przekłada się na to, że w czasie rozmowy nie krzyczymy, jak to się często zdarza mając słuchawki w uszach. Tutaj możemy to kontrolować.

Bateria starcza na 11 godzin słuchania plus jedno pełne doładowanie z etui co łącznie daje 22 godziny działąnia.

Szybkie ładowanie w 3 minuty doładuje słuchawki na kolejna godzinę. Dostępne jest też ładowanie bezprzewodowe.

Słuchawki bezprzewodowe douszne do 1000 zł

8. JABRA ELITE ACTIVE 65T

Słuchawki true wireless JABRA ELITE ACTIVE 65T

Sprawdz cene i opinie w sklepach na CENEO.PL

Jeśli lubisz prowadzić rozmowy telefoniczne przez słuchawki, to ta pozycja jest dla Ciebie. Doskonała jakość dźwięku podczas rozmów i redukcja hałasu, wraz z czterema mikrofonami niweluje wszystkie zakłócenia wokół nas, takie jak np. wiatr.

Bardzo dobre słuchawki również dla osób aktywnych. Posiadają odporność na zachlapania i pot. 

Są to słuchawki dokanałowe całkowicie bezprzewodowe(true wireless). Posiadają bluetooth w wersji 5.0.

Słuchawki naładowane w pełni dają nam 5h słuchania muzyki oraz dodatkowe 10h z etui ładującego.

Jak przystało na zaawansowane słuchawki, posiadają funkcję nasłuchiwania otoczenia, więc w czasie treningów możemy kontrolować odgłosy z zewnątrz.

Wspierają one asystentów głosowych takich jak Google, Siri czy Alexa.

9. APPLE AIRPODS 2

Sprawdz cene i opinie w sklepach na CENEO.PL

Tego modelu większości nawet nie trzeba przedstawiać. Apple Airpods to produkt bardzo rozpoznawalny, wyznaczył on także trend w słuchawkach prawdziwie bezprzewodowych. 

Nie ma co ukrywać, są to bardzo dobre bezprzewodowe słuchawki douszne.

Mają bardzo dobrą jakość dźwięku oraz jakość prowadzenia rozmów.

Ich ogromną zaletą jest długość działania na baterii. Na jednym ładowaniu wytrzymują około 5h, czyli w zasadzie tyle co większość tego rodzaju słuchawek. Ale za to etui ładujące potrafi wydłużyć ten czas do jednej doby czyli 24 godzin. Szybkie ładowanie w 15 minut doładuje je na 3h słuchania muzyki.

Są dwa rodzaje etui. Jedno ładujemy tradycyjnie kablem, a drugie bezprzewodowo. Niestety jak się łatwo domyślić to za to drugie trzeba dopłacić.

Airpods wspierają asystenta głosowego Siri.

10. SONY WF-1000XM3

Sprawdz cene i opinie w sklepach na CENEO.PL

Sony WF-1000XM3 to słuchawki douszne bluetooth, które można z całą pewnością polecić. Jest to rodzaj słuchawek pozbawionych jakichkolwiek kabli, wkładamy je do ucha i nic już z niego więcej nie wystaje. 

Mają wręcz legendarną legendarną aktywną redukcję hałasu(ANC), znaną z modelu WH1000XM3. Kto już wcześniej korzystał z tej technologii wie, że potrafi ona przynieść wiele korzyści. Mikrofony zbierają dźwięki z otoczenia, a specjalny procesor niweluje te hałasy. 

Jeśli chcemy słyszeć całe otoczenie to funkcja Ambient Sound nam to umożliwi. Dzięki temu nic nie umknie naszej uwadze. 

Z każdej słuchawki możemy skorzystać osobno. Nie musimy korzystać z obu na raz. Każda ma wbudowany osobny moduł bluetooth w wersji 5.0.

Bateria jest bardzo wytrzymała. Na jednym ładowaniu możemy słuchać muzyki aż do 8h, przy wyłączonej redukcji szumów. Przy włączonej czas ten skraca się do 6h co i tak jest świetnym wynikiem. Ale to nie wszystko. Mamy przecież do tego jeszcze etui ładujące. Wydłuża ono ten czas do 24h przy włączonym ANC i do 32h przy wyłączonym!

Dźwięk jaki w nich usłyszymy jest świetny, a rozmowy bardzo wyraźne i czyste. 

Sterowanie odbywa się za pomocą panelu dotykowego na słuchawkach. Wspierają one Asystentów Głosowych. 

Dobierz rozmiar słuchawek do swojego ucha!

Pamiętajcie, że wybierając i dopasowując do siebie słuchawki, dobierajcie wielkość wkładek silikonowych do rozmiarów swojego ucha, tak aby dobrze się trzymały ale również nie były za małe. 

Kupując słuchawki najczęściej w zestawie mamy kilka rozmiarów nakładek.

Podsumowanie 

Powyżej przedstawiłam kilka, świetnych propozycji naprawdę dobrych bezprzewodowych słuchawek dousznych, jak i dokanałowych. Myślę, że każdy powinien tu znaleźć coś dla siebie. Postarałem się wyszukać słuchawek w różnych cenach aby nie przekraczały one waszego wyznaczonego budżetu. Udanych zakupów i przyjemnego słuchania.

Kategorie: Słuchawki