Słuchawki Panasonic RZ-S500W – True Wireless, Noise Cancelling – Opinia

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Słuchawki Panasonic RZ-S500W o których jeszcze o dziwo nie jest głośno to zadziwiająco dobry zestaw bezprzewodowy z bardzo dobrą aktywną redukcją hałasu. Jest to model słuchawek nad którym warto się zastanowić. Cena za nie może nie jest niska ale z pewnością podobna, a nawet trochę mniejsza do konkurencji.

Ale czy są lepsze od konkurencji? Zapraszam do zapoznania się z moją recenzją tych słuchawek.

Podstawowe dane techniczne:

 • Cena: Sprawdz aktualne ceny na Ceneo.pl
 • Typ: True Wireless
 • Łączność: bezprzewodowa bluetooth
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 20000 Hz
 • Przetwornik akustyczny: 8 mm
 • Wersja bluetooth: 5.0 
 • Zasięg łączności BT: około 10m
 • Czas działania baterii: 6,5h + 13h
 • Czas ładowania: 2 h 
 • Szybkie ładowanie: Tak, 15 minut ładowania = 70 minut słuchania
 • Wejście do ładowania: USB-C
 • Sterowanie: Czujnik dotykowy
 • Kodeki: AAC, SBC
 • Wodoszczelność: Tak, IPX4
 • Mikrofon: Tak
 • Waga: 2×7 g

Dla kogo są słuchawki Panasonic RZ-S500W?

To dobre pytanie i dla mnie dość oczywiste:

 • dla osób które dojeżdżają/idą do pracy/szkoły
 • dla wszystkich którzy spędzają dużo czasu poza domem
 • dla osób aktywnych fizycznie
 • dla osób które mają w pracy hałas, a potrzebują się skoncentrować

Wygoda użytkowania

Z mojego własnego doświadczenia wiem, że większość tego typu słuchawek dokanałowych nie powoduje jakiegoś większego dyskomfortu. Właściwie dobrana wielkość silikonowych końcówek załatwia większość problemów związanych z komfortem.

Jedynie przy dłuższym ich noszeniu non stop, możemy poczuć ból. Ale przeważnie po kilku użyciach ucho się przyzwyczaja.

Nie inaczej jest z Panasonic RZ-S500W. A nawet lepiej. Są bardzo wygodne, ja jako stary użytkownik słuchawek dokanałowych nie miałem żadnych złych odczuć. Dobrałem odpowiednią wielkość nakładek i cieszyłem się dźwiękami zapominając, że cokolwiek mam w uchu. 

Kolejną kwestią jest trzymanie się ich w uchu. Możemy potrząsać głową, podskakiwać, a słuchawki wciąż pozostają we właściwym miejscu. Praktycznie jest bardzo mało prawdopodobne aby wypadły one samoistnie.

Wygląd

RZ-S500W to oczywiście słuchawki w pełni bezprzewodowe. Naturalnie ten typ słuchawek mieści się w uchu, a więc jest małych rozmiarów. 

Dla mnie osobiście jest tu jedno małe ale. To prawdą, że wielkościowo nie są duże lecz w mojej opinii troszkę za bardzo odstają z ucha. 

Oczywiście jest to kwestia gustu ale przyzwyczaiłem się, że tego typu słuchawki są bardziej płaskie.

Nie jest to jakiś wielki problem bo jak by porównywać ten typ słuchawek do reszty, to użycie słowa “wielkość” dziwnie brzmi. Są to w końcu malutkie pchełki ważące po 7 gramy każda.

Wykończenie słuchawek jest bardzo staranne. Są w kolorze czarnym mat. Na rantach obite są srebrnym wykończeniem w kształcie półpierścienia. Z boku widnieje napis producenta “Panasonic”.

Dają wrażenie elegancji, a nawet lekko biznesowy ton.

Dźwięk czyli jak brzmią Panasonic RZ-S500W

Jak opisać dźwięk? To zawsze trudna kwestia. Każdy inaczej odbiera ten sam dźwięk. Różnie jesteśmy wyczuleni na poszczególne tony. Z wiekiem też słuch się nam zmienia, stajemy się mniej wrażliwi na pewne zakresy częstotliwości. Ogólnie założenie jest takie, że z wiekiem coraz bardziej słuch się na pogarsza.

Może i dlatego młodzi ludzie są przeważnie tak zafascynowani muzyka, a w większości przypadków z wiekiem ta fascynacja mija.

Nie odpływając już dalej przejdźmy do dźwięku. Są to słuchawki za kilkaset złotych, więc oczekiwania z całą pewnością są wyższe niż przy tych za kilkadziesiąt złotych. Oczywiście w duże znaczenie przy tej cenie ma samo ANC. 

Panasonic RZ-S500W brzmią przyjemnie, lekko wzmocniony bas to ich mocna strona, tak jak i średnie tony. Oczywiście nie znaczy to automatycznie, że wyższe tony brzmią źle. Są ok ale nie jest to ich najmocniejsza strona.

Jak zwykle polecam sprawdzić brzmienie osobiście i przekonać się samemu czy te słuchawki są dla nas odpowiednie.

Funkcje

Rozmowy telefoniczne za pomocą słuchawek RZ-S500W

W czasie rozmów telefonicznych przy użyciu słuchawek RZ-S500W powinniśmy być dobrze słyszeni i rozumieni. Niższe częstotliwości naszego głosu są delikatnie wytłumione aby nie było słychać wrażenia, że mikrofon mamy przy samych ustach i krzyczymy do niego. 

Jeśli chodzi o wyłapywanie dźwięków otoczenia to te najbliższe hałasy może być słychać, jeśli ktoś będzie stał blisko nas i też rozmawiał to jego głos też się “załapie” do naszej rozmowy.

Ogólnie rozmowy można prowadzić za pomocą tych słuchawek całkiem komfortowo dla obu stron. Nie sprawdzą się natomiast w czasie rozmów w miejscach mocno hałaśliwych.

Dedykowana Aplikacja

Bardzo dobrą wiadomością jest to, że do słuchawek jest stworzona specjalna aplikacja na telefon. Nazywa się ona Panasonic Audio Connect.

To dobre podejście i wielu producentów słuchawek takie aplikacje tworzy co jest dużym atutem.

Jeśli kupisz te słuchawki to stanowczo powinieneś zainstalować tą aplikację na swoim telefonie.

Poprzez aplikacje możemy kontrolować wiele przydatnych funkcji naszych słuchawek.

Oto najważniejsze elementy które możesz ustawić za pomocą aplikacji:

 • ustawienie asystenta głosowego
 • wzmocnić bas
 • uwydatnić bardziej ludzki głos(przydaje się w podcastach)
 • skorzystać z equalizera
 • włączyć i dopasować moc aktywnej redukcji szumu
 • aktywowanie dźwięków otoczenia
 • sprawdzić poziom naładowania każdej z słuchawek

ANC

Utarło się, że najlepszą aktywną redukcję szumu robi firma Sony albo Bose. Ale podium ma trzy miejsca i teraz śmiało może tam stanąć firma Panasonic z swoim modelem słuchawek RZ-S500W.

To właśnie ANC jest głównym atutem tych słuchawek. Uważam również, że to główny motywator do ich kupna.

Ciężko pisać o ciszy, którą te słuchawki potrafią zapewnić. Robią to całkiem dobrze i większość hałasów tłumią skutecznie.

Moc działania ANC dostosowuje się do hałasu, jaki panuje na zewnątrz za pomocą 50 stopniowej skali, którą możemy zarządzać w dedykowanej aplikacji.

Kolejną kwestią jest tak zwane tłumienie pasywne. Czyli efekt zatkania sobie słuchawkami kanału słuchowego. Trzeba przyznać, że słuchawki dokanałowe świetnie sobie z tym radzą.

Jeśli dobierzemy odpowiedniej wielkości końcówki silikonowe to zwiększymy szczelność, a to przełoży się na lepsze brzmienie i tłumienie hałasów z zewnątrz.

RZ-S500W tłumią bardzo dobrze hałasy za pomocą aktywnej redukcji szumów, a przy dobrze dobranych końcówkach także i pasywnie. 

System niezależnego przekazywania

W poprzedniej wersji i w wielu tego typu modelach przekazywanie sygnału z telefonu do słuchawek odbywa się tak, że sygnał jest przekazywany do jednej słuchawki, a ta słuchawka przekazuje dalej sygnał do drugiej.

W Panasonic RZ-S500W jest inaczej. Z telefonu sygnał jest przekazywany niezależnie do każdej słuchawki osobno. To zapewnia lepszą stabilność połączenia i jest lepszym rozwiązaniem.

Dodatkowo niesie to ze sobą dodatkową funkcję, a mianowicie tryb jednego ucha. Z każdej słuchawki możemy skorzystać niezależnie. Nie musimy mieć obu słuchawek w uszach. Jeśli chcemy możemy używać tylko lewej lub prawej. Druga może sobie spokojnie pozostać w etui.

Czas pracy na baterii

Długość działania w pełni naładowanej baterii to ważna kwestia. Najprawdopodobniej w większości przypadków będziemy ich używać poza domem.

Na jednym ładowaniu RZ-S500W będą działać około 6,5 godziny. Mimo tego, że jest sporo tego typu słuchawek które wytrzymują dłużej to należy pamiętać, że te mają ANC i ta wartość jest podana z włączoną redukcja szumów. 

Jak na słuchawki z ANC to 6,5 godziny to całkiem dobry wynik. Dla porównania podam, że równie świetne słuchawki z ANC Sony WF-1000XM3, działają na jednym ładowaniu 6 godzin.

Oczywiście te 6,5 godziny to nie wszystko, ponieważ mamy jeszcze doładowania z naszego etui ładującego.

Łączny czas działania zestawu to około 19,5 godziny!

Etui ładujące 

Jeśli chodzi o baterie naszego etui, to jego moc jest w stanie naładować nam słuchawki dwa razy do pełna.

Etui jest małych rozmiarów, także w kolorze czarnym mat. 

U góry na części otwieranej, jest wytłoczony napis Panasonic.

Elementy ruchome chodzą dobrze ale sprawiają wrażenie dość delikatnych więc lepiej nie siłować się z nimi.

Magnesy pomagające ułożyć słuchawki w odpowiednim miejscu sprawują się świetnie. Ich moc jest odpowiednia. Możesz niedbale wrzucić słuchawkę do otworu, a ona sama właściwie się ułoży.

Nawet przy otwartym etui, nie ma możliwości żeby wypadły, także przy mocniejszym szarpnięciu.

Po wyciągnięciu słuchawek z etui łączą się one automatycznie z wcześniej sparowanym urządzeniem.

Quick Charge

Szybkie ładowanie jest dostępne w RZ-S500W. W 15 minut naładujemy słuchawki na kolejne 70 minut słuchania.

Niestety nie ma tu ładowania bezprzewodowego.

Ładowanie za pomocą USB-C

Gniazdo ładowania etui ma standard USB typu C. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ już większość nowych urządzeń wychodzi z tego typu standardem. Te eliminuje problem posiadania wielu kabli. 

Niestety wciąż się zdarza, że nowe urządzenie jeszcze wychodzą ze starymi standardami.

Tutaj mamy ten komfort posiadania USB-C. Widać, że Panasonic dba o takie kwestie i wypuszcza sprzęty z dostępnymi ulepszonymi rozwiązaniami.

Sterowanie słuchawkami

Sterujemy nimi za pomocą panelu dotykowego. Panel dotykowy jest czuły i nie ma problemu z jego działanie. Reaguje dobrze i szybko. Łatwo też jest się nauczyć i przyzwyczaić do ilości “stuknięć” które wywołują daną komendę. 

Za pomocą odpowiedniej ilości “stuknięć” możemy:

 • zmieniać utwory
 • podgłaśniać/przyciszać
 • włączyć/wyłączyć aktywną redukcję szumu
 • włączyć/wyłączyć dźwięki otoczenia
 • przywołać asystenta głosowego

Bluetooth 

Bluetooth jest na piątkę! Tu jest znowu dobra wiadomość. Wersja BT jest wysoka bo 5.0. A czemu to dobra wiadomość? Dlatego, że to stabilniejsze połączenie i mniejsze zużycie energii. Nic tylko się cieszyć z postępu technologii.

Waga

Jeśli chodzi o wagę samych słuchawek to trzeba przyznać, że jest lekko. Każda ze słuchawek waży zaledwie 7 gram. To niewielka waga i z cała pewnością nie będzie nam ciążyć.

Samo etui ładujące, czy jak kto woli “case” też nie będzie nam ciążyć w kieszeni czy w otchłani kobiecych torebek. 

Etui waży całe 45 gramów. Spokojnie możemy nawet nie wliczać tej wagi do naszego całego ekwipunku. 

Wodoszczelność

Odporność na przenikanie wody i kurzu to moim zdaniem niezbędna cecha takich słuchawek. Najczęściej zabieramy takie słuchawki ze sobą na czas podróży, spacery, w czasie uprawiania sportu. Zajmują mało miejsca więc łatwo je ze sobą zabrać.

Panasonic RZ-S500W są wodoszczelne na poziomie IPX4. 

IPX to międzynarodowa norma, która określa poziomy szczelności takich urządeń. 

IPX4 charakteryzuje się tym, że będzie chronić nasze słuchawki nawet przed intensywnie padającym deszczem. W czasie treningu, jeśli zapocimy słuchawki, też im nic nie będzie.

Oczywiście nie nadają się one do pływania, ani nawet do kąpieli.

Czy Panasonic RZ-W500S są słuchawkami sportowymi?

RZ-W500S można uznać za słuchawki sportowe. Lecz nie są one stricte stworzone pod ten segment. Uznałbym je bardziej za słuchawki uniwersalne, a jedną z ich zastosowań byłby właśnie sport.

Dlaczego uważam, że Panasonic RZ-W500S to również słuchawki sportowe:

 • Bezprzewodowość typu True Wireless
 • wodoszczelność spełniającą standard IPX4
 • mały rozmiar
 • mała waga 

Te wszystkie cechy robią z nich świetny produkt do użytku w czasie treningu. Uważam, że dla osób aktywnych fizycznie słuchawki RZ-W500S będą dobrym wyborem.

Słuchawki PANASONIC RZ-S500W VS. RZ-300W

Tak, Panasonic RZ-S500W mają swojego mniejszego brata. Oba modele są do siebie bardzo podobne. Jest tylko jedna ogromna różnica. Jest nią ANC. Panasonic RZ-S300W nie posiadają aktywnej redukcji hałasu i dlatego są znacznie tańsze(cenę możesz sprawdzić tutaj>> Panasonic RZ-300W). 

Reszta jest bardzo podobna, więc jeśli nie zależy Ci na ANC to śmiało możesz sięgnąć po te słuchawki.

Opakowanie

Opakowanie nie jest jakieś nadzwyczajne. To kartonowe pudełko z opisami najważniejszych cech. Z drugiej strony opakowania, na środku znajduje się przezroczysta folia przez którą widać zakupowany produkt.

W środku znajduje się ładne dodatkowe pudełko w którym są wytłoczone miejsce na każdą słuchawkę oraz na etui. Tam też one spoczywają, prezentując się ciekawie i zachęcając do ich użycia.

W zestawie znajdziemy same słuchawki, etui, krótki kabel USB-C, instrukcje obsługi i aż pięć rozmiarów gumek silikonowych.

Jaka jest cena Panasonic RZ-S500W?

Najlepszym sposobem na zapoznanie się z aktualną cena tych słuchawek jest sprawdzenie tego w porównywarce cenowej takiej jak np. ceneo

Sprawdź cenę słuchawek tutaj>> Panasonic RZ-S500W <<

W czasie pisanie tej recenzji tena oscyluje w okolicach 530zł. Nie jest to zła cena za słuchawki z ANC. Np. za konkurencyjne Sony WF-1000XM3 trzeba dać ponad 200zł więcej.

Cena w przypadku tych słuchawek niewątpliwie jest kusząca w porównaniu z bezpośrednimi konkurentami. To jeden z dużych atutów tych słuchawek

Czy warto kupić słuchawki Panasonic RZ-S500W?

RZ-S500W to bardzo dobre bezprzewodowe słuchawki typu true wireless, to bardzo ciekawa pozycja na rynku. Wydają się być warte tej ceny w porównaniu z konkurentami. W tym segmencie i z tymi funkcjami to cena dobrze wyważona. 

Decydując się na Panasonic RZ-S500W dostajemy dodatkowo pewną unikalność, to są bardzo dobre słuchawki, a wciąż nie tak popularne jak konkurencyjne. Dla mnie osobiście to atut.