Sony WH-1000XM3 słuchawki z ANC – recenzja

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Jak naprawić słuchawki

Sony WH 1000XM3 to słuchawki bezprzewodowe bluetooth z najlepsza redukcją hałasu(NC) na rynku.

Słuchawki Sony WH-1000XM3 złożone

Ciekawe jest to, że ludzie zaczynają kupować słuchawki dla “CISZY”. Jeśli i Tobie na niej zależy to świetnie bo Sony WH-1000XM3 to najlepszy wybór. Stworzyli świetnie brzmiący produkt z najlepszym NC dostępnym na rynku.

Sam numer modelu sugeruje, że jest to ulepszona wersja poprzedniego modelu WH-1000XM2. To świetna wiadomość, że dobry produkt został jeszcze ulepszony, a pewne mankamenty wyeliminowane.


Sony WH-1000XM3

Rodzaj słuchawekWokółuszne, zamknięte
Pasmo przenoszenia4 Hz – 40000 Hz
20 Hz – 20000 Hz (bluetooth)
Impedancja47 Ohm
Przetwornik40 mm
ANCTak
NFCTak
Czas pracy na baterii30h(włączone ANC), 38h(wyłączone ANC)
Bluetoothwersja 4.2
EtuiTak
Opcjonalny kabel1,2m

Sony WH-1000XM3 lepsze od Bose QC 35

Te działania przekładają się bezpośredni na zostawienie konkurencji mocno za sobą. Główny rywal czyli BOSE QUIETCOMFORT 35 II faktycznie został z tyłu. Bose QC 35 to świetne słuchawki ale nie aż tak jak 1000XM3. Czytając opinie, jednoznacznie dojdzie się do tego wniosku.

Sony WH-1000XM3 Recenzja

To nie koniec ciekawostek, to dopiero początek. Ten topowy model to nie tylko słuchawki z “ciszą”. Są też “inteligentne”! Potrafią rozpoznać aktywność jaką wykonujesz i dostosować się do niej tak aby przepuszczać tylko te dźwięki które trzeba.

Wygodne sterowanie WH-1000XM3

Sterowanie bez przycisków to kolejna ciekawostka. Zamiast zmieniać piosenki, przyciszać i podgłośnić dźwięk przyciskami, zrobimy to teraz za pomocą gestów na panelu dotykowym.

Do dyspozycji dostajemy aplikacje na telefon Headphones, która rozszerza możliwości słuchawek o kilka funkcji.

Wygoda użytkowania to spory atut, najnowszy model jest odchudzony aby nosiło się go jeszcze wygodniej.

Szybko ich nie rozładujesz, na jednym ładowaniu możesz się cieszyć muzyką aż 30 godzin, a funkcja szybkiego ładowania potrafi w 10 minut naładować je na kolejne kilka godzin słuchania.

Słuchawki z Bluetooth, NFC oraz Asystent Google

WH-1000XM3 to słuchawki bezprzewodowe. Łączą się za pomocą bluetooth, który jest w wersji 4.2. Co jest bardzo dobrym znakiem, ponieważ ta wersja BT pobiera mniej energii. Połączenie jest bardzo stabilne i nie zdarza się żeby zostało ono przerwane.

Wbudowany NFC pozwala szybko połączyć się z urządzeniem, przykładasz słuchawki do telefonu i już masz je sparowane z telefonem.

Słuchawki te, świetnie nadają się do połączenia z telefonem, komputerem, tabletem czy innym urządzeniem odtwarzającym. Posiadającym oczywiście moduł bluetooth(albo podłączony adapter bluetooth) lub wejście mini jack bo warto też pamiętać, że mamy w zestawie również kabel.

Jeśli znudzi Ci się słuchanie, zawsze sam możesz do nich pomówić. Wspierają Asystenta Google, któremu możesz wydawać polecenia oraz pytać o różne rzeczy.

Jeśli słuchawki akurat nie będą potrzebne, wystarczy złożyć je aby nie zajmowały dużo miejsca i schować do etui, które dołączone jest do zestawu. Możesz je w ten sposób zabrać w każde miejsce, podróżować i korzystać kiedy są potrzebne.

JAKOŚĆ DŹWIĘKU

Redukcja hałasu, NFC, szybkie ładowanie, Asystent Google to wszystko ważne ale jeśli chodzi o słuchawki to najważniejszy powinien być dźwięk.

I pisząc prosto, dźwięki które się z nich wydostają dają radę i to nawet bardzo dobrze. Jest nawet lepiej niż w poprzedniej wersji.

Słuchając muzyki na Sony WH-1000XM3 nie czujemy jej jakby leciała tuż przy naszym uchu, lecze czujemy się jakbyśmy byli z zespołem w studiu muzycznym i przysłuchiwali się jak grają na żywo. Myślę że większość powinna być bardzo zadowolona. Oczywiście wrażenia słuchowe zależą od osoby i ciężko dopasować to do każdego. Dźwięk jest bardzo przestrzenny i głęboki, a wokal wyraźny. Sprawdza się w wielu rodzajach muzyki. Dla mnie osobiście bas zachwyca co mogę poczuć słuchając muzyki elektronicznej czy Deep House. To nie jest tak, że bas jest jakoś podbity, jest mocny ale nie przesadzony. Słuchawki pięknie wzmacnia naturalne brzmienie takich dźwięków. Słuchając muzyki można na Sony WH-1000XM3 można się w nią zagłębić i zapomnieć o reszcie.

AKTYWNA REDUKCJA HAŁASU(ANC)

Odcinanie się od reszty świata to najmocniejsza strona tego sprzętu, active noise cancelling czyli aktywna redukcja hałasu jest na najwyższym dostępnym poziomie. Wygłusza hałasy dookoła w taki sposób, że możemy się zająć własnymi sprawami nie obawiając się o odgłosy otoczenia. Czy to w biurze, na zewnątrz czy w czasie podróży. Jesteśmy wolni od panującego zgiełku, a ciszę możemy zamienić na koncentrację lub odpoczynek.

Za wyciszenie hałasów odpowiedzialny jest specjalny procesor QN1 HD, który został stworzony specjalnie do tego celu. Dzięki temu zabiegowi możemy cieszyć się muzyką nie obawiając się, że proces redukcji hałasu w jakiś sposób zakłóci odtwarzanie muzyki.

W czym to NC jest lepsze od reszty? A właśnie takie jest. Większość NC tłumi hałasy maszyn takich jak samochody, różne urządzenia jak wiatraki czy klimatyzacja. Te słuchawki też to robią, tyle że lepiej.

Ale to nie koniec. One potrafią więcej bo tłumią także rozmowy innych ludzi oraz ogólny gwar ulicy. Muzyka lecąca w jakimś pomieszczeniu też zostanie przez nie usunięta. Oczywiście nie jest to tak, że nic nie słyszymy i nie wiemy co się dzieję dookoła. Nie wyciszy to otoczenia do absolutnej ciszy. Będziemy lekko słyszeć, że gdzieś tam są prowadzone rozmowy czy “chyba” jakaś muzyka leci. Tego wszystkiego będziemy świadomi, tyle że nie będzie nas to rozpraszać.

Inna kwestią jest to, że redukcja hałasów w tym modelu jest “inteligentna”. Nie tylko potrafi wychwycić jakie dźwięki przychodzą z otoczenia i wytworzyć odwrócony dźwięk w celu wyciszenia go. Informacje o hałasie są zbierane przez cały czas i za pomocą sztucznej inteligencji wyciszane.

Tryby ANC

To jednak nie wszystko. Funkcja Adaptive Sound Control sama wykrywa rodzaj aktywności jaką wykonujesz i dostosowuje się do niej.

 • Podczas normalnego chodzenia, przechodzi w tryb w którym słuchamy muzyki ale także dźwięki otoczenia docierają do nas w taki sposób aby było to bezpieczne i żebyśmy mogli kontrolować co się dzieję w naszym najbliższym otoczeniu.
 • Tryb czekiwania pozwalą na słuchanie muzyki i filtruje odgłosy otoczenia w taki sposób, że docierają do nas tylko komunikaty jak np. informacje podawane przez głośniki na lotnisku o opóźnieniach samolotu itp.
 • Kolejny tryb to podróżowanie. Tutaj sprawa jest prosta, całe otoczenie jest wyciszane, słychać tylko muzykę z naszych słuchawek.

FUNKCJE WH-1000XM3

Ciekawą funkcją Sony WH-1000XM3 jest wyciszanie muzyki i NC jednym dotknięciem. Celem takiego zabiegu jest sytuacja w której chcemy z kimś porozmawiać czy odpowiedzieć na szybko np. przy kasie w sklepie, a nie chcemy ściągać słuchawek. Zastępuje to ściąganie słuchawek , słyszymy rozmowy ludzi. Ciekawe jest to, że rozmowy te są nawet wzmacniane, jakby pogłaśniane. Robimy to w wygodny sposób przykładając tylko dłoń do prawego nausznika.

Sterowanie słuchawkami odbywa się za pomocą gestów, a nie tradycyjnych guzików. Na prawym nauszniku znajduje się panel dotykowy. Przeciągnięciem palcem w górę podgłaśniamy, w dół przyciszamy muzykę, przeciągnięcie do przodu zmienia piosenkę na następną, a do tyłu na poprzednią. Funkcje PLAY/PAUSE  uruchamiamy za pomocą dwukrotnego stuknięcia w panel. Jest to fajne estetyczne rozwiązanie.

WH 1000xm3

WYGLĄD I WYGODA UŻYTKOWANIA

Produkt jest bardzo estetycznie zaprojektowany. W skrócie, po prostu wyglądają świetnie. Są to słuchawki wokółuszne ale nie leżą na głowie jakby to były dwa talerze. Nauszniki nie są okrągłe lecz owalne, dobrze dopasowują się do uszu. Są wykonane w eleganckim minimalistycznym stylu, nie ma tam zbędnych upiększeń. Jest tam tylko to co niezbędne. Myślę, że właśnie przez tą prostą elegancję wyglądają na produkt premium.

Wygląd to jedna sprawa, druga istotną jest wygda. Tutaj też jest rewelacyjnie, 1000XM3 są świetnie wykonane, a co za tym idzie są i bardzo wygodne. Można je nosić naprawdę długo zanim poczujemy, że coś nosimy na głowie. Nauszniki nie uciskają uszu w żaden sposób, miękka i przyjemny w dotyku materiał otacza naszą małżowinę uszną dookoła. Jest tam wystarczająco miejsca nawet na uszy sporej wielkości. Pałąk który dotyka głowy u góry jest pokryty tym samym przyjemnym materiałem. Ogólnie nic nas nie uciska i słuchawki nosi się bardzo przyjemnie.

Słuchawki składają się i w zestawie znajduje się etui, więc łatwo z nimi podróżować i nie zajmują dużo miejsca.

BATERIA W WH-1000XM3

Akumulator wytrzymuje 30 godzin odtwarzania muzyki wraz z włączoną redukcją hałasów, przy wyłączonym NC czas wydłuża się do 38 godzin, co jest całkiem niezłym wynikiem. Przez 200 godzin słuchawki mogą działać w trybie oczekiwania. Czyli gdy są podłączone przez bluetooth ale żadna muzyka nie jest odtwarzana.

Funkcja szybkiego ładowania pozwala przy 10 minutowym ładowaniu na aż 5 godzin działania! Czas ładowania Sony WH-CH1000XM3 do pełna to około 3 godziny, za pomocą kabla USB typu C.

Są to świetne wyniki i każdy powinien być zadowolony, ciężko znaleźć słuchawki które dorównują tym parametrom

DEDYKOWANA APLIKACJA Sony I Headphones Connect

Aplikacja Sony Headphones pozwala nam ustawiać różne ustawienia dźwięków w zależności od naszych potrzeb i preferencji.

O to niektóre z funkcji które możemy ustawić:

 • Adaptive Sound Control jest funkcją o której już wspominałem wcześniej. Sprawdza naszą aktywność. Są trzy tryby: chodzenie, czekanie, podróżowanie. Gdy funkcja jest włączona słuchawki monitorują co robimy i uaktywnia się jeden z trybów.
 • Ambient Sound Control pozwala ustalać jak dużo dzwięków dochodzi do naszych uszu z zewnątrz. W aplikacji możemy ten poziom ustalać ręcznie, w zależności jak bardzo chcemy się odciąć od otoczenia. Działa to świetnie i słychać wyraźnie różnice w zależności od ustawienia.
 • Noise Cancelling Optimizer funkcja optymalizująca redukcję szumów pod użytkownika słuchawek. Sprawdza ciśnienie atmosferyczne(w samolocie jest inne), dostosowuje się do kształtu głowy, fryzury i sprawdza czy nosimy okulary czy też nie, a to wszystko w celu zoptymalizowania wyciszania otoczenia pod konkretnego użytkownika.
 • Sound Position Control funkcja która pozwala na ręczne ustawienie z której strony(w przestrzeni wokół nas) ma trafiać dźwięk.
 • Surround(VPT) funkcja która tworzy nam dźwięk przestrzenny abyśmy się czuli, że słuchamy muzyki na: Arenie, Clubie, Scenie na zewnątrz czy Hali koncertowej. Tworzy to bardzo fajne wrażenie.
 • Equalizer czyli podbijanie lub obniżanie konkretnych dźwięków. Można się trochę tym pobawić i ustawić własny styl lub wybrać z kilku proponowanych.
 • Sound Quality Mode funkcja określająca czy słuchawki mają ustawić jako priorytet jakość dźwięku czy też stabilność połączenia.
 • DSEE  HX – włączenie lub wyłączenie poprawy jakości dźwięków.
 • Change function of(NC/AMBIENT) button – tutaj możemy zmienić funkcję przycisku który znajduje się na nauszniku. Do wyboru jest zmiana trybów NC lub Google Assistant.

Bez dwóch zdań warto korzystać z tej aplikacji, pozwala ona na wiele ulepszeń które słychać od razu. Nie jest to zbędny dodatek który ma służyć jako nic nie wnosząca zabawka do klikania. To w pełni funkcjonalna aplikacja z wieloma korzyściami.

Czy warto kupić bezprzewodowe słuchawki Sony WH-1000XM3?

Jeśli odpowiedź ma być krótka to TAK! Cena Sony WH-1000XM3 nie jest mała ale za nią dostajemy rewelacyjny produkt z najlepszą redukcja hałasów na rynku. Dziś nawet widziałem korzystną cenę za te słuchawki, a było to poniżej 1300 zł.

Cenę dobrze jest sprawdzić na Amazon, ponieważ często zdarzają się tam okazje: https://amzn.to/2DXXCEX

Aktualne ceny w Polsce: https://www.ceneo.pl/

Za to dostaniemy świetnie brzmiący sprzęt, porządnie wykonany i estetycznie wyglądający. Polecam sprawdzić samemu.