SONY PULSE 3D – Słuchawki do PlayStation 5/4 – Recenzja

Opublikowane przez sluchawka w dniu

Słuchawki Sony Pulse 3D

Mam przyjemność przedstawić Wam nowe bezprzewodowe słuchawki od Sony dedykowane do konsoli PlayStation z dźwiękiem przestrzennym 3D. Chcecie wzbogacić doznania podczas gry na PS5/PS4 oraz komputerze oraz cieszyć się udogodnieniami jakie niosą te słuchawki? Sony Pulse 3D mogą to uczynić i do tego zostały stworzone.

Podstawowe dane techniczne:

  • Cena: Sprawdź aktualne ceny na Ceneo.pl lub amazon.pl
  • Typ: True Wireless, Nauszne
  • Kompatybilność: PlayStation 5, PlayStation 4, Windows, MacOS
  • Łączność: bezprzewodowa 
  • Zasięg łączności BT: około 10m
  • Czas działania baterii: 12h
  • Wejście do ładowania: USB-C
  • Gniazdo: Jack 3,5mm
  • Sterowanie: Przyciski
  • Mikrofon: Tak, 2x

Wygoda użytkowania

Sony Pulse 3D to słuchawki wygodne i bardzo lekkie. Ich lekkość nawet lekko zadziwia. Można śmiało zapomnieć, że założyło się je na głowę. 

Dobrze leżą i przylegają do uszu w sposób który nie wywołuje dyskomfortu nawet przy dłuższym użytkowaniu.

Pasek który wychodzi z pałąka stabilizuje nam je jeszcze bardziej na głowie, przez co nie przesuwają się przy ruchach głową.

Wygląd

Sony Pulse 3D w kolorze czarno-białym

Nie da się nie zauważyć w wyglądzie słuchawek Sony Pulse 3D świetnego dopasowania wizualnego do konsoli PlayStation 5. Wyglądają jakby były one nieodłączną częścią całego zestawu. Po części tak właśnie jest, wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to przydatny dodatek do konsoli tyle że dodatkowo płatny co jest raczej całkowicie zrozumiałe.

Wracając do samego wyglądu to pasują idealnie do swojej głównej funkcji czyli słuchawek do konsoli. 

Zdradzają charakter gamingowy, choć nie posiadają wystającego mikrofonu co w mojej opinii jest błędem. 

Dostępne są w kolorze czarno-białym i czarnym. Nausznice są dość grube i sprawiają wrażenie miękkich. 

Wyglądają przy tym bardzo schludnie, pałąk przy styku z muszlami zakrzywia się w bardzo ładną charmonijną linie, która bardzo mi się podoba i nadaje tym słuchawka przyjemny wygląd w szczególności w tym kontraście czerni i bieli. 

Jak dla mnie SUPER!

Dźwięk czyli jak brzmią Sony Pulse 3D

Jeśli chodzi o dźwięk to skupię się tu na wrażeniach jakie dają te słuchawki w czasie rozgrywki bo myśle, że potencjalni nabywcy właśnie po to chcą je kupić.

Jako słuchawki gamingowe do konsoli spełniają prawie wszystkie potencjalne wymagania. 

Nazwa tych słuchawek sugeruje, że dźwięk przestrzenny będzie w nich odgrywał kluczową rolę. To dzięki silnik Tempest 3D AudioTech możemy cieszenie się dźwiękiem przestrzennym.  Można się z tym jak najbardziej zgodzić. ładnie sobie z tym zadaniem radzą, słuchać przestrzeń i kierunki z których dźwięki do nas dochodzą. 

Szczegóły słychać wyraźnie. 

Funkcje

Rozmowy za pomocą słuchawek

Ogólnie można przyznać, że rozmowy za pomocą Pulse 3D wypadają całkiem ok. Nie jest jednak to jakaś rewelacja ale przyznam się szczerze, że właśnie czegoś takiego się spodziewałem. 

Już od samego początku zastanawiało mnie dlaczego Sony nie skorzystało z opcji wysuwanego mikrofonu który jest bliżej ust i co za tym idzie siłą rzeczy dźwięk jest lepiej wyłapywany i wyraźniejszy.

Oba mikrofony są umieszczone w nausznicach co moim zdaniem nie jest najlepszym pomysłem.

W mojej opinii jest to właśnie największy minus tych słuchawek ale zaznaczam, że nie jest to jakaś tragedia, a jedynie minus.

Dodatkowo dla lepszej jakości tych rozmów, zestaw ten posiada wbudowaną redukcję szumów, która wycina niepotrzebne dźwięki z otoczenia i nie przepuszcza ich dalej, dzięki czemu głos jest wyraźniejszy.

Czas pracy na baterii

Czas działania słuchawek na jednym ładowaniu to około 12h. Czy 12 godzin w tych czasach to dużo? Tak średnio bym powiedział, tak średnio

Połowa doby to ogólnie nie tak mało ale posiadam model słuchawek bezprzewodowych Sony i to sprzed kilku dobrych lat których bateria wytrzymuje około 35h.

Może trochę się czepiam bo 12 godzin nie jest to czas imponujący ale przyzwoity. 

Przy okazji mam nadzieję, że nie spędzacie za jednym zamachem 12 godzin przed konsolą ale może nie kontynuujmy tego tematu dalej 😉

Bezprzewodowy adapter

Adapter usb do podłaczenia do konsolii

Słuchawki Sony Pulse 3D łączymy z konsolą czy komputerem za pomocą specjalnego adaptera USB. Nie musimy specjalnie parować urządzeń z naszymi słuchawkami. Wystarczy, że podepniemy adapter do gniazda i już możemy się cieszyć dźwiękami w naszych słuchawkach. 

Ładowanie za pomocą USB-C

Port ładowania USB oraz wejście jack 3,5mm w słuchawkach Sony Pulse 3D

Tutaj pewnie nie będzie zdziwienia ale dobrze to zaznaczyć bo wciąż się zdarzają nowe modele słuchawek ze starym portem USB. Tutaj oczywiście mamy USB-C.

Tłumienie pasywne

Tłumienie pasywne czyli wyciszenie jakie zapewniają na słuchawki za pomocą ich fizycznej budowy, a w zasadzie zakrycie ucha nausznicą. 

Gąbki od nausznic są grube i dają sobie dobrze radę z większością szumów otoczenia. Bliskie rozmowy oczywiście usłyszymy ale to co dzieje się już dalej nie powinno nas rozpraszać.

Sterowanie słuchawkami

Sterowanie słuchawkami Sony Pulse 3D odbywa się za pomocą fizycznych guzików umieszczonych na obudowie.

Do dyspozycji mamy przyciski do sterowania: ogólną głośnością, głośnością w grze oraz głośnością czatu. Pozostałe przyciski to wyciszanie czatu oraz przycisk do sprawdzania jak nas słyszą inni uczestnicy gry na czacie.

Przyciski umieszczone są w sposób łatwo dostępny i po chwili spędzonej z nimi przyzwyczaimy się do ich rozmieszczenia i po kilku rozgrywkach będziemy już pamiętać który guzik służy do czego.

Waga

Waga tych słuchawek to 294 gramy. Jest to niewiele i z całą pewnością nie czuć ich na głowie. To zwiększa komfort nawet przy długich sesjach podczas gry. 

Waga, a w szczególności ta odczuwalna jest stanowczo zadowalająca. Duży PLUS! 

Czy Sony Pulse 3D są słuchawkami do muzyki?

Jak najbardziej można z nich korzystać jako słuchawki do muzyki. Trzeba jednak pamiętać, że nie do tego zostały stworzone. Ale myślę, że dla większości osób, które chcą sobie zwyczajnie posłuchać swoich ulubionych kawałków mogą to robić bez żadnych obaw i nie powinny się krzywić.

Czytałem też kilka opinii, że ludzie nie chcieliby się pojawiać w nich na ulicy czego szczerze mówiąc nie do końca rozumiem. W mojej opinii te słuchawki nie są krzykliwe ani nie mają jakiś futurystycznych kształtów i wyglądają całkiem przyjemnie co nie przeszkadza aby w nich wyjść na zewnątrz i pokazać się światu.

Opakowanie

Opakowanie jest ładne i standardowe jak na słuchawki.

W środku znajdziemy rzecz jasna same słuchawki, kabel do ładowania, kabel z końcówką jack 3,5mm oraz coś to w większości zestawów nie występuje czyli nadajnik usb.

Jaka jest cena Sony Pulse 3D?

To pytanie jest kluczowe bo większość pewnie będzie ważyła korzyści z potencjalnego posiadania tych słuchawek z ceną.

Najlepszym pomysłem jest porównaniem cen na Ceneo.pl oraz sprawdzenie czy amazon.pl nie ma aktualnie jakiejś promocji. 

W momencie pisania tego artykułu cena za Sony Pulse 3D to 449 zł.

Czy warto kupić słuchawki Sony Pulse 3D?

Jeśli posiadasz Sony PlayStation 5 to z całą pewnością warto. Słuchawki są w pełni kompatybilne z PS5. Na duży plus trzeba zaznaczyć możliwość regulowania głośności czatu. Szybkość łączenia się słuchawek z konsolą za pomocą specjalnego adaptera jest zadowalająca. Pulse 3D są też wygodne i mało ważą. Cena nie jest wygórowana. 

Myślę, że jeśli się zdecydujesz na nie to nie będziesz żałować, to dobre słuchawki ale z całą pewnością nie rewelacyjne. Z pantofli może Cię nie wysadzi ale dadzą Ci to czego potrzebujesz od słuchawek podczas gry.