Czy grube jest piękne?

Czy jest jakaś moda na ludzi otyłych?

 

W reklamach pojawiają się ludzie otyli promowani jako pewien kanon piękna, czy tak być powinno? Przecież otyłość jest niezdrowa i nikt nie powinien starać się do niej doprowadzić, więc nie powinna być promowana w żaden sposób, a wręcz odwrotnie. To zdrowe szczupłe ciało powinno być reklamowane i promowane jako coś do czego powinien każdy dążyć.
Oczywiście ludzie otyli nie powinni być w żaden sposób szkalowani, często zmagają się z innymi chorobami, przez co są bardziej podatni na otyłość i ciężej jest im zachować smukła i zdrową sylwetkę.


 

Photo on Foter.com

Nadwaga to zbędne kilogramy, które nie wzięły się znikąd. Nie można ich usprawiedliwiać złą przemianą materii. W znacznej większości jest to zaniedbanie swojego stanu zdrowia przez przyjmowanie większej ilości jedzenia niż jest to nam potrzebne. Są oczywiście przypadki gdzie diety redukujące wagę z przyczyn zdrowotnych nie są możliwe ale nie oszukujmy się, że są to rzadkie przypadki.

Rosnąca waga ma swoja przyczynę w przyjmowaniu wiekszej ilości kalorii niż jest nam potrzebna do funkcjonowania.
Nie ma cudów, żeby osoba której dziennie zapotrzebowanie wynosi np. 2000 kcal, przytyła nie przekraczając tego zapotrzebowania.
Jeśli mamy problem z nadwagą to najważniejsze jest ustalić odpowiednią dietę ze specjalistą i zacząć się zdrowo odżywiać.