Menu

Jaka nawigacja na androida?

Wrzesień 9, 2018 - Słuchawki

Czyli jaką nawigację wybrać na telefon z systemem Android

 

Najlepsza bezpłatna nawigacja na Androida!

Każdy doświadczył takiej sytuacji w której nagle potrzebujesz dowiedzieć się jak dostać się w jakieś miejsce. Czy to jesteś gdzieś poza domem i chcesz dojechać nagle do sklepu ale nie znasz trasy czy też będąc w domu chcesz szybko sprawdzić najszybszą trasę, a nie chce Ci się uruchamiać komputera.

Wtedy z pomocą przychodzi telefon. Przeważnie jest on pod ręką i można na nim szybko sprawdzić porządna informację. Nie inaczej jest ze sprawdzeniem trasy.

Na telefonie z systemem Android w sklepie Google jest bardzo dużo aplikacji służących do nawigacji.

Najbardziej popularna i stanowczo najlepsza aplikacja do nawigacji to “Mapy Google”. Są bardzo dokładne i co ważne są też DARMOWE. Plusem też jest to że nie zabierają one dużo miejsca na telefonie. Świetną funkcją jest sprawdzanie aktualnego natężenia ruchu, przez co możemy uniknąć korków. Jesli lubisz jeździć na rowerze, dostępna jest baza tras rowerowych. Na minus jest to, że ta aplikacja potrzebuje dostępu do internetu ale jak dla mnie w czasach gdzie internet mobilny jest tani(nawet ten za granicą), nie jest to problem. Pewnym rozwiązaniem tego problemu może być ściąganie wyznaczonych przez nas obszarów ale sprawdza się to raczej do mniejszych terenów jak miasta ale nie bardzo na dalsze trasy.

Darmowa nawigacja GPS na Androida

Kolejna świetna aplikacja do nawigacji do telefonów z systemem Android jest “Here WeGo”. Są to mapy stworzone przez Nokie, były fabrycznie instalowane w telefonach Nokia. Są to świetne mapy z których możemy korzystać offline czyli bez dostępu do internetu, jak wszyscy wiemy zdarzają się takie sytuacje w których albo nie ma zasięgu albo zwyczajnie nie chcemy płacić za przesyłanie danych bo np. jesteśmy za granicą. W tej aplikacji możemy sobie ściągnąć mapy dowolnych krajów które sobie wybierzemy i cieszyć się nimi bez żadnych ograniczeń. Oczywiście taka opcja zabiera trochę pamięci na naszym telefonie, jak to zawsze bywa, nic nie ma za darmo(oczywiście prócz aplikacji).

Są to moim zdaniem dwie najlepsze aplikacje do nawigacji do samochodu, w zależności do czego i gdzie jej chcemy użyć mamy do wyboru Mapy Google które są bardziej onlinowe oraz Here które mogą działać całkowicie offline.