Menu

Jaki młynek do kawy kupić? Młynki elektryczne czy ręczne?

Sierpień 27, 2018 - Słuchawki
Jaki młynek do kawy kupić? Młynki elektryczne czy ręczne?

 

Młynek do kawy to ważny element wyposażenia w każdej kuchni. W tym artykule napisze Ci jak wybrać dobry młynek do kawy i przedstawię Ci jakie są ich rodzaje.

Skoro szukasz młynka do kawy zapewne masz już dosyć kaw rozpuszczalnych i chcesz przejść o poziom wyżej w jakości i prawdziwym smaku kawy. Aromat kawy zmielonej jest tym co chcemy poczuć.

Aby przyrządzić aromatyczną kawę potrzebny jest nam dobry, sprawdzony ekspres oraz młynek do kawy. Zakładam, że ekspres i ziarna kawy już posiadasz i chcesz się teraz zająć przygotowaniem najważniejszego składnika tego magicznego napoju. Mielenia kawy nie wydaje się być skomplikowanym procesem ale jednak można to robić na różne sposoby i efekt jaki osiągniemy na koniec może być różny.

Młynek do kawy elektryczny i ręczny.

Młynki do kawy można podzielić na: młynki ręczne i elektryczne.
Z kolei młynki elektryczne dzielą się ze względu na mechanizm mielenia na ostrzowe(nożowe) i na żarnowe.

Młynek do kawy elektryczny czy ręczny?

Młynek ręczny do kawy

Młynki ręczne są cały czas w użyciu, mimo że są czasochłonne i stanowczo mniej wygodne od elektrycznych, znajdują swoje grono odbiorców wśród koneserów tradycyjnej kawy ze względu na jej lepszy aromat. Jednak za pomocą młynka ręcznego nie zmielimy kawy tak drobno. Przy przyrządzaniu kilku kaw w ciągu dnia, proces mielenia przestaje być już przyjemnością i wtedy z pomocą przychodzą młynki elektryczne.

Młynek elektryczny żarnowy

Młynki elektryczne żarnowe to słuszny wybór, żeby nie powiedzieć “jedyny słuszny”. Elementem mielącym kawę są ŻARNA, dzięki tym elementom uzyskujemy jakość której poszukujemy, czyli smak i aromat kawy. Młynki elektryczne żarnowe dają lepszą jakość mielenia. Ważną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę to to czy taki młynek posiada regulację grubości mielenia, młynki nożowe(udarowe) nie posiadają takiej funkcji.

Młynek elektryczny nożowy

Młynki tego rodzaju nie oferują takiej jakości mielenia jak młynki żarnowe, nie posiadają regulacji grubości mielenia ziaren, przez co powstaje pył kawowy i jeśli go nie “przecedzamy” przez sitko, nadaje kawie specyficzną gorycz i cierpkość która zaburza nam ten właściwy smak kawy.

 

Jaki młynek do kawy kupić?

Młynek DeLonghi KG89 / KG79

Najbardziej polecam kupić młynek elektryczny żarnowy.
Popularnym i dobrym wyborem jest młynek DeLonghi KG89 lub KG79, praktycznie niczym się nie różnią poza delikatnymi zmianami w wyglądzie. Młynek do kawy DeLonghi KG89 jaki i DeLonghi KG79 trzeba przyznać wyglądaj solidnie i ładnie. Umieszczanie kawy do zmielenia, jak i wyciąganie pojemnika z już zmieloną kawą jest bardzo proste i wygodne. Cena tego młynka żarnowego jest też dużym plusem bo kosztują mocno poniżej 200zł, a dokładniej około 170zł.

Delonghi KG 89

Delonghi KG89

Delonghi KG 79

DeLonghi KG79

Są to dobre i popularne urządzenia z bardzo dobrymi opiniami w internecie.

 

Młynek Bosch MKM 6003

Młynek do kawy Bosch MKM6003 jest urządzeniem ostrzowym, mieli kawę dzięki dwuskrzydłowemu ostrzu które wykonane jest ze stali. Firmy Bosch nie trzeba nikomu przedstawiać, wiadomo, że jest to firma produkująca solidne urządzenia. Jeżeli chodzi o młynki tego rodzaju jest to chyba jeden z najpopularniejszych modeli, cieszy się ogromnym zainteresowaniem i opinie o nim są świetne. Sam jego wygląd wzbudza zaufanie do tego sprzętu. Urządzenie ma dość dużą moc, przekłada się to na szybkość działania więc na zmielenie kawy długo czekać nie będziemy

Bosch MKM 6003 dostępny jest w świetnej cenie bo poniżej 60zł.